Спеціальні потреби

Не розраховуйте, що коронавірус піде, коли потеплішає, - провідний інфекціоніст США


Директор Національного інституту США з алергій та інфекційних хвороб д-р Ентоні Фаучі
Директор Національного інституту США з алергій та інфекційних хвороб д-р Ентоні Фаучі

Справді, деякі віруси, наприклад, застуди втрачають здатність швидко розмножуватись і поширюватись з потеплінням погоди, говорить директор Національного інституту США з алергій та інфекційних хвороб д-р Ентоні Фаучі.

Він однак застерігає: «Не варто вважати, що зміна погоди нас порятує. Треба вважати, що вірус продовжить свою дію. Якщо погода нам трохи допоможе - хай так і буде», - сказав відомий лікар в коментарі ABC News.

Інтенсивність пандемії може зменшитись завдяки соціальному дистанціюванню та іншим заходам, але наукових доказів того, що сонце та вологість надають переваги в його подоланні немає. Такий висновок міститься у листі до Білого дому від колегії Національної академії наук США.

Науковець США Чед Бойл досліджував дію вірусу при високій температурі та вологості протягом 16 годин. Він «із подивом» відзначив, що коронавірус COVID-19 жив довше, ніж грип, туберкульоз, або вид коронавірусу, що спричиняє SARS

«Є певні свідчення, що дають підстави вважати, що коронавірус менш ефективно поширюватиметься у середовищі з більш високою температурою та вологістю, але, через нестачу імунітету до нього в світі, менша ефективність може не привести до меншого поширення хвороби без запровадження впливових заходів у сфері громадського здоров‘я», - йдеться в листі.

Науковці наводять приклад Китаю, де незважаючи на спекотну погоду та високу вологість, спостерігалось експонентне поширення вірусу.

В листі описується експеримент дослідника Туленського університету США Чеда Бойла. Бойл досліджував дію вірусу при високій температурі та вологості протягом 16 годин. Він «із подивом» відзначив, що коронавірус COVID-19 жив довше, ніж грип, туберкульоз, або вид коронавірусу, що спричиняє SARS, переказують лист науковців ЗМІ.

«З огляду на те, що в країнах, де зараз «літній» клімат, таких як Австралія та Іран, вірус швидко поширюється, зменшення випадків зараження зі зростанням вологості та температури в інших країнах не можна вважати даністю», - наголошується в листі.

Дивіться також: Чи захищає вакцина БЦЖ від коронавірусу? Інтерв’ю з доктором наук в галузі медичної біології. Відео

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG