Спеціальні потреби

МВФ погіршив оцінку падіння економіки України; ОЕСР прогнозує найгірший економічний спад у світі за 100 років мирного часу


МВФ погіршив оцінки падіння економіки України в 2020 році до 8,2% ВВП, порівняно з попередніми оцінками у мінус 7,7%. Про це йдеться в прес-релізі фонду, оприлюдненому 9 червня з нагоди затвердження нової програми для України. Зростання української економіки відновиться у 2021 році на помірному рівні 1,1% і прискориться до 3% у 2022 році, прогнозують у Фонді.

«Пандемія COVID-19 значно погіршила прогноз і переорієнтувала урядову політику на стримування та стабілізацію, - заявляють у Фонді. - Невідомість є значною і, за прогнозами, економіка суттєво скоротиться в 2020 році на тлі жорстких заходів із стримування пандемії в Україні і світі, що призводять до значного падіння внутрішнього та зовнішнього попиту. Очікується, що бюджет 2020 року зазнає значного удару, значно скоротяться надходження, також для боротьби з кризою знадобляться значні надзвичайні видатки».

Нова угода стане для України «якорем для антикризових зусиль влади, при цьому забезпечивши макроекономічну стабільність і збереження досягнень», заявила директорка-розпорядниця фонду Крісталіна Георгієва.

«Програма зосередиться на стабільності бюджету в середньостроковій перспективі, збереженні незалежності центробанку та гнучкості валютного курсу а також зміцненні фінансової стабільності з продовженням повернення витрат на відновлення банків. Узгоджені реформаторські дії, спрямовані на подолання корупції та підтримку управління, відіграватимуть ключову роль у забезпеченні макроекономічної стабільності та інклюзивного зростання», - додала Георгієва.

Цього тижня міжнародні організації оприлюднили свої прогнози для світової економіки.

Світова економіка впаде на 6% в 2020 році, що стане найгіршим падінням за мирні часи останнього століття, прогнозує Організація економічного співробітництва та розвитку (OECP). Падіння може поглибитись до 7,6% у випадку другої хвилі пандемії кронавірусу, що може поширитись до кінця 2020 року і призвести до поновлення обмежень на економічну діяльність. Обидва варіанти - однаково ймовірні, йдеться у прогнозі.

Прогнози ОЕСР виявились гіршими, ніж оцінки Світового банку, оприлюднені у вівторок. Світовий банк прогнозує падіння економіки у 5,2% у світі.

Українська економіка скоротиться не так швидко, як світова, вважають у Світовому банку. Через кризу, спричинену пандемією, економіка України скоротиться на 3,5%. В 2021 році банк прогнозує зростання економіки України на 3%.

Дивіться також: «Підбадьорюючі пакунки» для українців, що важко переживають коронавірус у Нью-Йорку. Відео

  • 16x9 Image

    Оксана Бедратенко

    Вебредакторка, журналістка, економічна оглядачка Української служби Голосу Америки. Висвітлюю теми міжнародних санкцій, економіки воєнного часу, світові тенденції на ринках нафти та газу, новини фінансової сфери. Пояснюю просто складні теми міжнародних відносин, економіки США, України та світу, як в розлогих статтях, так і в коротких графічних відео.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG