Спеціальні потреби

МВФ затвердив нову програму співпраці з Україною


Рада директорів Міжнародного валютного фонду затвердила програму співпраці з Україною вартістю близько 5 мільярдів доларів. Про це повідомила управляючий директор МВФ Крістіна Георгієва. Програма розрахована на 18 місяців і має на меті допомогти Україні відновити економічне зростання, зазначили у Фонді.

Президент Зеленський привітав це рішення МВФ і зазначив, що кошти Фонду будуть спрямовані насамперед на подолання наслідків пандемії COVID-19 в Україні.

В посольстві США в Україні від імені дипломатів з країн "великої сімки" привітали відновлення співпраці з Фондом, висловивши надію, що цей крок призведе до зміцнення економічної стабільності та заохочуватиме іноземні інвестиції в українську економіку.

Андрій Гундер
Андрій Гундер

Привітали і рішення МВФ і в Американській торговельній палаті. "Це, звичайно, позитивна новина. Ми вітаємо довгоочікуване рішення МВФ з надання п’ятимільярдної stand-by програми для України. Це рішення дуже важливе тому, що співпраця з МВФ є таким знаком схвалення для потенційних інвесторів і це показує міжнародним організаціям і бізнесу, що Україна – надійний партнер. Ми неодноразово протягом минулого року закликали народних депутатів України, щоб вони рішуче та швидко проголосували за закони, які були потрібні для ухвалення цього рішення і ми раді, що зараз це відбулося. Три складові цього рішення дуже важливі для бізнесу: перше, це продовження співпраці з МВФ, по-друге, це активна боротьба із COVID-19, це допоможе рятувати життя людей в Україні. Ну і нарешті, це допоможе відновленню економіки і збереженню робочих місць в Україні. Тому сьогоднішня новина дуже позитивна. Ми вважаємо, що зараз Україна може отримати фінансування і від Світового банку і від Європейської комісії. Ці кошти дозволять забезпечити макроекономічну і фінансову стабільність та підтримати економіку під час боротьби із коронавірусом та глобальною економічною кризою", - сказав в інтерв'ю Голосу Америки президент Американської торговельної палати Андрій Гундер.

В Кабінеті міністрів кажуть, що МВФ не висуває нових вимог для України щодо впровадження структурних реформ, натомість передбачає продовження заходів задля подолання корупції та проведення збалансованої бюджетної політики.

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль очікує, що після угоди з МВФ до України також надійдуть кошти за іншими програмами. Зокрема, у Києві сподіваються отримати 1 млрд доларів від Світового банку та допомогу від Європейського Союзу в розмірі 1,7 млрд євро, які прив'язані до відновлення співпраці із Фондом.

"Ми зараз з першим траншем МВФ отримуємо по факту в бюджет понад 3 млрд доларів в еквіваленті. Це забезпечить нашу стабільність і дасть нам змогу рівно пройти період коронакризи", - цитує Дениса Шмигаля урядовий сайт.

В уряді також заспокоюють, що співпраця з МВФ не передбачає вимог до підвищення в Україні пенсійного віку та збільшення комунальних послуг.

XS
SM
MD
LG