Спеціальні потреби

Штам «Дельта» назвали найбільшою загрозою у подоланні пандемії у США


Фото: перехожий в Сіднеї, Австралія, де штам «Дельта» набув значного поширення
Фото: перехожий в Сіднеї, Австралія, де штам «Дельта» набув значного поширення

Штам коронавірусу «Дельта» становить новий виклик у подоланні пандемії COVID-19. Цей новий, більш заразний штам, який було вперше виявлено в Індії, поширився вже у 80 країнах і, за оцінками Всесвітньої організації охорони здоров‘я, стане домінуючим у світі.

Головний інфекціоніст США Ентоні Фаучі заявив, що на штам «Дельта» припадає 20% нових заражень на COVID-19 виявлених у США.

Фаучі, під час інтерв‘ю NBC минулого тижня, навів приклад Великої Британії, де, за лічені тижні кількість нових заражень, що припадає на цей штам, зросла із незначних показників до 90%. «Подібно до Великої Британії, штам «Дельта» наразі становить найбільшу загрозу для наших зусиль із подолання COVID-19 у США», - заявив він.

В Каліфорнії на штам «Дельта» припало 14,5% нових заражень в червні, що більше ніж 4,5% в травні, згідно з даними оприлюдненими Департаментом громадського здоров‘я штату.

Через поширення нового штаму, деякі країни поновилюють протиепідемічні обмеження, пишуть ЗМІ. Так, в австралійському Сіднеї було введено карантин у вихідні. В неділю Південна Африка ввела нічну комендантську годину та поновила низку обмежень на зібрання на подорожі на 14 днів, повідомляють ЗМІ. The Washington Post вказує на нові обмеження в Тайвані та рішення Ізраїлю поновити вимогу носити маски в приміщенні, з огляду на поширення штаму «Дельта».

За оцінками ВООЗ, вакцинація надає захист від нового штаму вірусу. Все ж, з огляду на поширення штаму «Дельта», в організації закликали носити маски навіть тим, хто пройшов повний курс вакцинації від COVID-19.

Наразі 46% населення США вакциноване проти COVID-19, повідомляють Центри з контролю над захворюваннями. Найбільша загроза поширення нового штаму існує в штатах, де рівень вакцинації нижчий, вважають експерти.

Дивіться також: Рятувальники у Флориді продовжують пошукові роботи на місці часткового обвалу житлового будинку. Відео

XS
SM
MD
LG