Спеціальні потреби

США надали більше $55 млн на допомогу Україні у розмінуванні на сході та знешкодженні боєприпасів за 2004-2019. Звіт


Фото ООН: Авдіївка, 2017 рік
Фото ООН: Авдіївка, 2017 рік

Перед Україною стоять як виклики зберігання боєприпасів успадкованих з радянських часів, так і ризики, що постали через велику кількість мін в конфліктній зоні на сході. Про це йдеться у звіті «Крокуємо Землею у безпеці», виданому Державним департаментом США непередодні Міжнародного дня ООН з обізнаності стосовно мінної безпеки, що відзначається 4 квітня.З 1993 року США надали більше 3,7 мільярда доларів для допомоги у знищенні звичайних видів зброї у більш ніж 100 країнах, йдеться у звіті.

З 2004 по 2019 рік, США надали більше 55,1 мільйона доларів для забезпечення зберігання, знищення зброї і боєприпасів та розчищення бойових полей в Україні.

«Конфлікт, що триває вже шість років з керованими Росією силами на сході України призвів до утворення контактної лінії між урядом України та антиурядовими силами, які озброює, навчає і поряд з якими воює Росія. Контактна лінія, що проходить через Луганську та Донецьку області, страждає від замінування та наявності вибухових пристроїв. Ці вибухові пристрої становлять загрозу для тисяч українців, які проживають в зоні конфлікту. В 2019 році від вибухових пристроїв бойового призначення загинуло 11 цивільних та 15 військових, поранено 48 цивільних та 13 військових».

«Міни, як і COVID-19, мають значний вплив на економіку, - йдеться у повідомленні Ради з питань біженців Данії. - Вони не дозволяють використовувати сільськогосподарську землю. Щонайменше 7000 км. кв. контрольованої урядом території України заражено вибуховими пристроями, за даними місцевої влади»

Дивіться також: Час-Тайм. Українська медсестра в Нью-Йорку: Що відбувається в лікарнях міста

Час-Тайм. Українська медсестра в Нью-Йорку: Що відбувається в лікарнях міста
please wait

No media source currently available

0:00 0:14:56 0:00

XS
SM
MD
LG