Спеціальні потреби

Агентство Fitch погіршило прогноз для України


Міжнародне рейтингове агентство Fitch залишило незмінним рейтинг України на рівні В, але змінило прогноз з «позитивного» на «стабільний».

За прогнозами агентства, оприлюдненими 22 квітня, на тлі пандемії коронавірусу, українська економіка впаде на 6,5% цього року, але в 2021 році відновиться на 3,5%.

Серед позитивних рис економіки України у часи пандемії агентство відзначило відносно невелику залежність країни від туризму, порівняно диверсифікований експорт ресурсів.

Зниження світових цін на нафту також є позитивом для України, яка є чистим імпортером нафти. В основі прогнозу - успішна співпраця України з МВФ.

Безпрецедентний світовий шок через пандемію COVID-19 позначився на зростанні України та бюджеті і частково скасує такі досягнення, як змненшення боргового навантаження та нестабільності зростання, йдеться у повідомленні агентства.

Дефіцит бюджету України цього року становитиме 7,1%, значно перевищивши цільовий показник у 2,1%. Бюджет постраждає через зменшення податкових надходжень на тлі охолодження економіки, зростання витрат на охорону здоров‘я та соціальне забезпечення а також формування фонду з подолання коронавірусу, обсяг финансування якого складе 1,6% ВВП.

Досягнення домовленості з МВФ є необхідним фактором для забезпечення бюджетних потреб, вважають експерти.

Дивіться також: Як політичний Лондон почав виходити з карантину. Відео

Як політичний Лондон почав виходити з карантину. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:04 0:00

Відео - найголовніше

Чотири уроки війни. Думки західних аналітиків. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:20 0:00
XS
SM
MD
LG