Спеціальні потреби

2020 став роком екстремальних природних катаклізмів. У США перелічили рекорди


2020 став роком екстремальних ураганів, лісових пожеж, посух, танення льодів в світі, згідно з даними наведеними в доповіді ООН, опублікованій на початку грудня.

«В 2020 більше 50 мільйонів людей в світі зазнали подвійного удару: з боку надзвичайних ситуацій, пов‘язаних з кліматом (повені, посухи та шторми), а також з боку пандемії COVID-19, - йдеться в доповіді ООН. - Країни Центральної Америки постраждали від потрійного удару: від ураганів Ета та Йота, COVID-19 та існуючих там гуманітарних криз».

Журнал Scientific American [Науковий Американець] а також агенція ABC News перелічили природні катаклізми минулого року, що заторкнути США і стали рекордними. Ось лише кілька з них.

Урагани в Атлантиці

Ураган в Маямі, Флорида
Ураган в Маямі, Флорида

 • Лише вдруге за історію було використано весь алфавіт для назв ураганів Атлантики (назви надаються штормам із швидкістю вітру 63-117 кілометрів на годину)
 • 2020 сезон ураганів побив рекорд 2005 року - в 2020-му було зафіксовано 30 штормів, достатньо потужних, щоб отримати назву.
 • 8 листопада тропічний шторм Ета досяг островів поблизу Флориди. Вперше 12-тий шторм досяг Флориди за один сезон. Лише за тиждень перед цим, цей рекорд побили урагани Зета та Дельта.

Лісові пожежі

Пожежа «Кемерон Пік» в Колорадо, жовтень 2020 року
Пожежа «Кемерон Пік» в Колорадо, жовтень 2020 року

 • Від лісових пожеж вигоріло більше 1,5 мільйона гектарів землі в Каліфорнії - майже вдвічі більше ніж попередній рекорд 2018 року.
 • П‘ять із шести найбільших пожеж штату зареєстровані у цьому році.
 • Пожежа «Кемерон пік» в Колорадо, що вирувала 112 днів, стала найбільшою за історію штату і перевершила попередній рекорд, який за два місяці перед тим поставила пожежа «Пайн глач». Три з чотирьох найбільших пожеж в Колорадо зафіксовано цього року.

Дощі та повені

Повінь у Мічигані
Повінь у Мічигані

 • Зливи та підняття рівня води спричинили руйнування двох дамб поблизу міста Мідленд в Мічигані, 10 000 мешканців евакуювались через повінь.

Спека

Спектона погода тривала і на початку вересня в Каліфорнії
Спектона погода тривала і на початку вересня в Каліфорнії

 • Місто Феніск в Аризоні вперше зафіксувало рекорд спекотної погоди - температура вище 38 градусів за Цельсієм трималась 144 дні.
 • В Каліфорнії серпень, вересень та листопад стали найспекотнішими місяцями за всю історію штату.

Торнадо

Руйнівні торнадо реєстрували в Теннессі навесні 2020 року
Руйнівні торнадо реєстрували в Теннессі навесні 2020 року

 • Щонайменше 140 торнадо було зафіксовано в середній частині США у квітні. Ці торнадо стали найбільш смертоносними з 2014 року.
 • Штат Теннессі найбільше постраждав від торнадо, які призвели до загибелі 28 людей цього року, згідно з даними Національної погодної служби США.

Дивіться також: Вся надія на 2021: Що ньюйорківці кажуть про цьогорічні свята? Відео

Вся надія на 2021: Що ньюйорківці кажуть про цьогорічні свята? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:25 0:00

Відео - найголовніше

Спікер Майк Джонсон представив план допомоги Києву. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:03 0:00
XS
SM
MD
LG