Спеціальні потреби

Трамп вимагає від GM та Ford забезпечити швидке виробництво апаратів штучного дихання


У серії твітів в п‘ятницю президент США Дональд Трамп розкритикував американських виробників General Motors та Ford за повільний прогрес у виготовленні апаратів штучного дихання а також заявив, що може вдатись до повноважень передбачених Законом про оборонне виробництво, які дозволяють президента змусити приватні компаній переорієнтувати своє виробництво у часи надзвичайної ситуації.

«General Motors повинен негайно відкрити свій нерозумно полишений завод в Огайо, або використати інший завод і почати виробляти апарати штучного дихання негайно!!!! Ford, дійте щодо апаратів штучного дихання швидко!!!!» - написав Трамп у Twitter.

ЗМІ відзначили, що General Motors продав свій завод у Огайо рік тому, що робить неможливим втілення цієї вказівки президента.

Трамп також наголосив на тому, що він вдається до оборонних повноважень, щоб забезпечити роботу.

«Вони казали, що нададуть 40 000 необхідних апаратів «дуже швидко». Тепер вони кажуть, що буде 6 000 наприкінці квітня і хочуть високу ціну», - йдеться в іншому твіті президента, в якому він критично висловився щодо General Motors.

У четвер видання The New York Times повідомило, що Білий дім відмовився від оголошення про угоду між GM та Ventac з виробництва апаратів штучного дихання, через надто високу ціну замовлення, яка б перевищувала 1 мільярд доларів за 80 000 апаратів.

Трамп наголосив, що вже «придбано багато апаратів штучного дихання у багатьох чудових компаній» і заявив, що оголосить деталі пізніше.

Раніше президент США також критикував оцінки окремими штатами своїх потреб у апаратах штучного дихання, називаючи ці потреби завищеними. «Я не думаю, що вам потрібно 40 000, або 30 000 апаратів, - сказав Трамп в ефірі Fox News в четвер. - Коли потрапляєш у велику лікарню, вони інколи мають два. А тепер вони говорять: «Чи можу я замовити 30 000 апаратів штучного дихання?»

Дивіться також: Українці застрягли в Домініканській Республіці, ситуація тут не стабільна. Відео

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG