Спеціальні потреби

У США Коломойського та Боголюбова звинуватили у придбанні нерухомості за незаконно виведені з «Приватбанку» кошти


«Приватбанк», фото 2016 року
«Приватбанк», фото 2016 року

30 грудня Міністерство юстиції США подало заяву про конфіскацію майна, в якій йдеться, що комерційна нерухомість в Клівленді, Огайо, була придбана за кошти незаконно виведені з українського «Приватбанку». Про це йдеться у офіційному повідомленні відомства.

Це вже третя подібна заява. У серпні 2020 року дві інші заяви про конфіскацію були подані прокурорами у Флориді стосовно об‘єктів, які, як стверджує обвинувачення, були придбані за кошти незаконно отримані від «Приватбанку». Вони стосувались об‘єктів в Луївіллі, штат Кентуккі, та Далласі, штат Техас.

В трьох заявах, прокурори звинувачують Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова, колишніх власників «Приватбанку» в шахрайському отриманні мільярдів доларів банківських коштів.

«Ці дві особи шахрайським чином отримували кошти та кредитні лінії з 2008 по 2016 роки, коли схему було виявлено і банк було націоналізовано Національним банком України. Згідно з заявами, вони відмили частину коштів, отриманих злочинним шляхом, з використанням низки рахунків «компаній-оболонок» в основному в кіпрському відділенні «Приватбанку», перед тим, як перевести кошти до Сполучених Штатів. В заявах йдеться, що кредити рідко повертались, крім випадків їхнього погашення за рахунок нових кредитів, отриманих шахрайським чином», - йдеться в повідомленні Міністерства.

Згідно з документами обвинувачення, пов‘язані з Коломойським та Боголюбовим, Мордечай Корф та Уріель Лебер, далі відмивали ці кошти і інвестували їх. Загальна вартість придбаних таким чином об‘єктів нерухомості у США складає 60 мільйонів доларів.

Міністерство зазначає, що обвинувачені не вважаються винними, доки їх провину не встановлено в суді.

Коломойський відкидав попередні звинувачення.

Дивіться також: Новообрана віце-президентка США Камала Гарріс публічно вакцинувалася від COVID-19. Відео

XS
SM
MD
LG