Спеціальні потреби

США вимагають конфіскації нерухомості, придбаної за гроші Коломойського і Боголюбова з Приватбанку


«Пан Коломойський рішуче відкидає звинувачення, які містяться у поданнях міністерства юстиції», - сказав американський адвокат Майкл Салліван часопису Washington Post
«Пан Коломойський рішуче відкидає звинувачення, які містяться у поданнях міністерства юстиції», - сказав американський адвокат Майкл Салліван часопису Washington Post

Міністерство юстиції США домагається конфіскації нерухомості на 70 мільйонів доларів, що названа власністю одного з найвпливовіших українських магнатів Ігоря Коломойського та його партнера Геннадія Боголюбова.

...Кошти привласнені з Приватбанку в Україні, підпадають під конфіскацію на підставі порушень федеральних законів щодо відмивання грошей.

У двох поданнях федеральних прокурорів у суді в Маямі йдеться про звинувачення, що мільярдери відмивали у США гроші, привласнені з українського Приватбанку, яким вони володіли до націоналізації.

Український уряд у грудні 2016 року оголосив, що вимушений взяти Приватбанк під свій контроль і рятувати його велетенськими фінансовими вливаннями, оскільки банк був під загрозою розвалу з руйнівними наслідками для вкладників та фінансової системи країни.

Американське міністерство юстиції посилається на рішення Національного банку України про націоналізацію Приватбанку і звинувачення колишніх власників, що вони під виглядом позик та оплат вивели з банку понад $5 мільярдів.

Міністерство повідомляє, що частина тих грошей пройшли через рахунки фіктивних компаній філії Приватбанку на Кіпрі, а потім були переведені до США.

Ігор Коломойський завжди гучно заперечував звинувачення, але в часи президентства Петра Порошенка він жив переважно в Ізраїлі.

Часопис Washington Post цитує американського адвоката Майкла Саллівана, що його клієнт - «пан Коломойський рішуче відкидає звинувачення, які містяться у поданнях міністерства юстиції».

Після того, як президентом став Володимир Зеленський, Ігор Коломойський повернувся до України, але Зеленський був змушений неодноразово відмежовуватись від зв’язків з олігархом, а урядовці й далі наполягали, що Приватбанк повинен залишатися під контролем держави.

Прокурори у США кажуть, що в Маямі два партнери олігархів створили мережу компаній, багато з яких у назвах мали слово "Optima," щоб через них далі відмивати гроші.

Частина сум була використана для придбання нерухомості і підприємств у Луїсвіллі (штат Кентуккі) і в Далласі (штат Техас), які тепер хоче конфіскувати Міністерство юстиції.

Міністерство юстиції повідомило, що справу розслідувало ФБР Клівленда, а також податкове відомство та служба охорони кордону.

Дивіться також: Королівське правосуддя. Чому саме у Лондоні судяться і Україна, і її громадяни?

Королівське правосуддя: Чому саме у Лондоні судяться і Україна, і її громадяни. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:43 0:00

XS
SM
MD
LG