Спеціальні потреби

Іноземні студенти у США відчувають непевність через зміну імміграційних правил


Фото, Гарвардський університет
Фото, Гарвардський університет

Внесення змін до правил видачі посвідок на проживання, так званих Зелених карток, вплинуло на настрої іноземних студентів, які навчаються у США, пише Еліна Беррос в статті для «Голосу Америки».

Хоча рішення, запроваджене у час пандемії, прямо не стосується студентських віз, однак йдеться про можливість перегляду неімміграційних програм «протягом 30 днів після введення рішення в дію».

Студентські візи належать до неімміграційних тимчасових віз.

Атія Азум, яка завершує навчання на факультеті журналістики Мерілендського університету США в травні цього року, говорить, що вона подалась для участі в програмі Вибіркового практичного навчання (ОТP), яка надає можливість іноземним студентам ще три роки після закінчення навчання у США працювати в країні за фахом.

Азум, однак, тривожиться, що її документи не будуть оформлені вчасно: «Коли я читаю в новинах, що [президент Дональд] Трамп планує видати указ, щоб тимчасово призупинити імміграцію, я думаю: «Що мені робити? ... Чи можу я залишитись? Що буде?»

Імміграційна служба США USCIS планує поновити роботу з 4 червня. До того часу Служба надає послуги, що не передбачають особистого контакту.

Ребекка Гемлін відповідає з прийом студентів у Массачусетському університеті. Її непокоїть призупинка видачі віз, що заторкнула навіть тих, хто вступив до університету. «Нам вже місяць дзвонять з питаннями стосовно того, чи зможуть студенти, які вступили до університету, прибути для навчання восени 2020. Наразі ми не маємо відповіді», - говорить Гемлін.

За оцінками Інтернет-видання Inside Higher Ed, в наступному навчальному році кількість тих, хто вступив до американських навчальних закладів скоротиться на 15%, що може означати втрату 23 мільярдів доларів надходжень.

Згідно до щорічного звіту Інституту міжнародної освіти (ІІE), у США було 1,1 мільйона іноземних студентів в 2018-2019, при загальній кількості студентів у 19,8 мільйона. Більше третини іноземних студентів прибувають з Китаю, майже 20% - з Індії.

Дивіться також: Шкільний округ Лос-Анджелеса роздає школярам ноутбуки, щоб діти могли навчатися дистанційно. Відео

XS
SM
MD
LG