Спеціальні потреби

В китайських телефонах не буде американських програм - США оголосили ініціативу «Чиста мережа»


Держсекретар США Майк Помпео
Держсекретар США Майк Помпео

Влада США оголосила ініціативу «Чиста мережа». Згідно до цієї програми, китайські виробники не зможуть проводити попередню інсталяцію розроблених в Америці програм на свої смартфони.

«Програма «Чиста мережа» - це всеохопний підхід президента Трампа до збереження приватних даних наших громадян та чутливої інформації нашиї компаній від агресивного втручання зловмисників, таких як Комуністична партія Китаю», - заявив держсекретар США Майк Помпео.

Загалом, програма містить п‘ять пунктів.

  1. Чисті носії. Згідно до заяви Помпео, китайські компанії не матимуть доступу до до телекомунікаційних мереж США, бо такі компанії «становлять загрозу для національної безпеки США і не мають надавати послуги зв‘язку зі Сполученими Штатами».
  2. Чистий магазин. «Усунути програми, що не заслуговують на довіру, з мобільних магазинів додатків».
  3. Чисті програми. «Забезпечити, щоб виробники мобільних телефонів КНР не преінсталювали і не надавали доступ іншим чином для скачування у своїх мобільних магазинах додатків, що заслуговують на довіру», йдеться в заяві. Зокрема Помпео зазначив, що доброчесні компанії мають «усунути свої додатки з мобільних магазинів Huawei, щоб забезпечити, що вони не вступають у партнерські відносини із порушниками прав людини».
  4. Чисті хмари. Персональні дані, промислова інтелектуальна власність, включаючи дані про дослідження щодо вакцини від COVID-19 не повинні «зберігатись та оброблятись на хмарних системах, до яких мають доступ наші іноземні супротивники, такі як Alibaba, Baidu, Tencent».
  5. Чистий кабель. Забезпечити, що підводні кабелі, що з’єднують США зі світовим інтернетом «не використовуються для масштабного збору даних КНР».

Існуючі санкції вже обмежили доступ компанії Huawei до деяких програм Google, що призвело до падіння продажів телефонів компанії. Тепер подібні обмеження поширюватимуться і на інших китайських виробників.

Більше третини проданих смартфонів у світі виробляються китайськими компаніями Huawei, Xiaomi та Coppo. Їх популярність базується значною мірою на їх порівняний дешевизні, пише TechCrunch.

Китай різко засудив дії США, назвавши їх намаганням зберегти гегемонію в сфері високих технологій. Китай роками проводив політику обмеження доступу своїх користувачів до західних програм.

Дивіться також: Треті успішні випробування потенційної вакцини від коронавірусу. Відео

Треті успішні випробування потенційної вакцини від коронавірусу. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:31 0:00

Відео - найголовніше

США: Дайджест головних подій тижня. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:12 0:00
XS
SM
MD
LG