Спеціальні потреби

Маск вважає, що ракета його компанії може допомогти очистити орбіту Землі від сміття


SpaceX Starship прототип SN15
SpaceX Starship прототип SN15

Ракета компанії Ілона Маска Starship зможе допомогти прибрати космічне сміття. Про це Маск написав у Twitter. Вона може «заковтнути уламки», просто відкривши свої «розсувні двері», вважає бізнесмен.

НАСА планує використати ракету Starship, щоб здійснити політ двох американських космонавтів на Місяць і «прокласти шлях для тривалого освоєння Місяця». Відповідний контракт між НАСА та SpaceX, компанією, якою керує Ілон Маск, було підписано в квітні.

В жовтні 2020 року, президент SpaceX Гвинн Шотвелл припускала, що між перельотами Starship зможе допомагати збирати космічне сміття. «Цілком можливо, що ми зможемо використати Starship, щоб наблизитись до деяких із цих померлих ракет - звичайно йдеться про ракети інших [компаній]- в основному, щоб зібрати сміття у відкритому космосі», - говорила Шотвелл в інтервв‘ю ‘Time 100 Talks’.

Ракета Starship перебуває на стадії випробувань. В травні, під час п’ятих випробувань прототипу ракети Starship, апарат успішно провів 6-хвилинний переліт та повернувся на платформу. Попередні випробування завершувались вибухами під час приземлення, або незабаром після нього. Наступні випробування прототипу ракети, під час яких він має сягнути орбіти Землі, заплановані на мають відбутися вже в липні. Про це Ілон Маск писав в соцмережах раніше.

Маск також заявляв, що ракета Starship, яка за планом конструкторів, буде спроможною надіслати 100 тон вантажу та людей на Місяць та Марс, зможе дістатись Червоної планети ще до 2030 року.

В статті використано матеріали Time100 Talks

Дивіться також: Путін, Лукашенко і Орбан опинилися у списку «ворогів преси» за версією «Репортерів без кордонів». Відео

XS
SM
MD
LG