Спеціальні потреби

Демократи в Конгресі США планують дати віце-президенту 24 години, щоб розпочати процедуру відсторонення Трампа від влади


Спікерка Палати представників США Ненсі Пелосі
Спікерка Палати представників США Ненсі Пелосі

Конгресмени від Демократичної партії США планують розпочати процедуру імпічменту президента США Дональда Трампа, але спершу приймуть резолюцію із закликом до віце-президента США Майка Пенса впродовж 24 годин розпочати процедуру відсторонення Трампа від влади.

Такі плани оприлюднила спікерка Палати представників США Ненсі Пелосі у листі до конгресменів у неділю.

«Ми закликаємо віце-президента відповісти впродовж 24 годин» після прийняття резолюції, йдеться в листі Пелосі. Якщо цього не станеться, демократи ініціюватимуть другий імпічмент проти президента Трампа.

Віце-президент США, за підтрмки більшості членів кабінету міністрів, може розпочати процедуру відсторонення президента від влади в рамках 25-тої поправки до Конституції США, яка передбачає такі повноваження у випадку, якщо президент не здатний виконувати свої обов’язки.

«Задля захисту нашої Конституції та демократії ми діятимо терміново, бо цей президент становить загрозу для обох них», - написала Пелосі в листі.

В інтерв‘ю CBS News Пелосі висловила впевненість в тому, що в Конгресі існує «значна підтримка» для другого імпічменту президента.

Заклики до імпічменту прозвучали після того, як натовп 6 січня штурмував будівлю американського парламенту в той час, коли там відбувалось засідання з сертифікації результатів виборів президента.

Однак, вказують оглядачі, навіть якщо імпічмент буде прийнято в Палаті представників США, повноваження відсторонити Трампа від виконання обов‘язків президента на основі імпічменту має Сенат, де більшість все ще контролює Республіканська партія.

Лідер республіканців у Сенаті Мітч Макконнелл, за повідомленнями ЗМІ, поширив серед сенаторів-республіканців інформаційне повідомлення стосовно строків можливого імпічменту. В повідомленні йдеться, що Сенат може зібратись для розгляду імпічменту не раніше 19 січня, крім випадку, якщо всі 100 сенаторів висловляться одноголосно за дострокове повернення. Це означатиме, що процедуру імпічменту не буде завершено до інавгурації.

Білий дім закликав Палату представників утриматись від імпічменту. «Як вчора заявив президент Трамп, зараз час зцілення та єдності країни. Політично вмотивований імпічмент проти президента, коли його строк завершується через 12 днів, лише ще більше розділить нашу величну країну», - наголосили в Бліому домі минулого тижня.

Демократи планують виставити на голосування резолюцію із зверненням до Пенса у понеділок. Якщо її не буде підтримано одностайно Конгресом, друге голосування може відбутись у вівторок.

Дивіться також: На фотографа Associated Press напали під час штурму Капітолію. Відео

На фотографа Associated Press напали під час штурму Капітолію. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:29 0:00

XS
SM
MD
LG