Спеціальні потреби

Риторика влади щодо Криму змінилася, - Чубаров


6 березня в ООН відбулося засідання Ради Безпеки ООН щодо ситуації в Криму. Спеціальний розширений формат дозволив українській стороні залучити у якості ключових спікерів постійного представника президента України в Криму Антона Кориневича, главу Меджлісу кримсько-татарського народу Рефата Чубарова та керівницю Кримської правозахисної групи Ольгу Скрипник.

Для української делегації було важливо презентувати оновлену базу даних щодо порушення прав людини на півострові, які не були зафіксовані в попередніх резолюціях Ради Безпеки щодо Криму. По суті, засідання – це підготовча робота до прийняття нової резолюції, яке заплановане на грудень. Важливо, щоб ці нові факти були відображені в новому документі.

Під час виступу Рефат Чубаров анонсував акцію «Світ – проти насильства і окупації. Марш гідності», яку планують провести 3 травня.

Про подробиці мирного протесту та в цілому ситуацію довкола півострова Рефат Чубаров повідомив в ексклюзивному коментарі репортеру «Голосу Америки» Ірині Соломко.

Ірина Соломко: Пане Рефате, Ви анонсували марш безпосередньо на засіданні Ради Безпеки. До речі, реакція російського представника на Вашу заяву була миттєвою, він назвав ходу «спробою масового перетину кордону». Ви обрали ООН невипадково?

Рефат Чубаров: Ми як українська держава та суспільство маємо знаходити шляхи, аби мобілізовувати наших міжнародних партнерів, а також дати людям надію, що жах, в якому вони живуть уже шість років, закінчиться. Для цього потрібно використовувати ненасильницькі методи боротьби, які змусять міжнародні організації шукати шляхи розв’язання проблеми. Цим маршем ми хочемо сказати міжнародним організаціям: «Ідіть з нами або знаходьте ефективний механізм реалізацій тих рішень, які ви самі прийняли щодо Криму та України».

Влада продовжує говорити, що Крим - це українська територія, яку ми повернемо, але не говорить про те, хто винний в тому, що ця територія окупована. Не говорить про Російську Федерацію, як головний чинник усіх цих подій.
Рефат Чубаров

ІС: Як Ви могли би прокоментувати контраверсійні заяви прем’єр-міністра України щодо можливого повернення водопостачання до окупованого Криму?

РЧ: За цими ствердженнями, а потім їхніми спростовуваннями – є якійсь план. Хтось дуже хоче протестувати українське суспільство на можливість поступки російському окупантові. Але можу вас запевнити, що ніхто не дозволить нікому поступатися суверенітетом України.

ІС: Чи відчуваєте Ви, що останнім часом риторика влади щодо Криму змінилася?

РЧ: Дуже змінилася. Влада продовжує говорити, що Крим - це українська територія, яку ми повернемо, але не говорить про те, хто винний в тому, що ця територія окупована. Не говорить про Російську Федерацію, як головний чинник усіх цих подій.

ІС: Наскільки це загрозливо?

РЧ: Загроза є. Більш того, треба розуміти та знати, що всі ті, хто говорять про важливість миру (абсолютно справедлива теза), але не пояснюють, що такий мир принесе потім набагато більше нещасть, будуть за це відповідати. Як тільки такий план буде реалізований, і Росія почне знищувати все українське, люди прийдуть і схоплять за горло не ворога, а того, хто країну до цього довів.

Головне, щоб люди розуміли наслідки цих бажань. І це бажання миру без повної правди – це величезна загроза, перш за все для політиків, які цю ідею пропагують.

ІС: Наскільки нові факти, озвучені українською делегацією під час засідання Ради Безпеки ООН 6 березня, є важливими в боротьбі за Крим?

Треба не лише говорити правду, а говорити її до кінця. І я зараз маю на увазі в тому числі всі міжнародні організації. Робити це, не шукаючи шляхів кардинального тиску на Росію, аби змусити її повернутися в межі міжнародного права - напівробота. І вона в перспективі може принести загрозу вже іншим країнам.

Дивіться також: Студія Вашингтон. За яких умов Україна має подавати воду до Криму?

Студія Вашингтон. За яких умов Україна має подавати воду до Криму?
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:00 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG