Спеціальні потреби

Західні аналітики бурхливо обговорюють заяву Німеччини та США щодо «Північного потоку-2»


Заява Німеччини та США щодо заходів із зменшення впливу газотранзитного проекту «Північний потік-2» на Україну викликала бурхливе обговорення в соцмережах.

Перемогою Путіна над США та НІмеччиною назвав домовленість аналітик вашингтонського дослідницького центру «Атлантична Рада» Андерс Аслунд.

«Мене нелегко шокувати, але мене справді шокувало рішення Байдена відступили перед корумпованим та геополітичним російсько-німецьким «Північний потік-2», - написав Аслунд у Twitter. «Це помилкове рішення вказує, що «Північний потік-2» треба зупинити», - додав він.

«Подарунком Путіну» назвав домовленість директор німецької Фундації Цицерона Марсель ван Герпен.

Він поставив це в контекст нещодавнього твору Пітуна з «Російсько-української єдності», який «як видається, готує основу для невідворотньої ескалації російської агресії проти України».

Різко відгукнувся про заяву і британський аналітик Тімоті Еш, який назвав домовленість «Другим ялтинським меморандумом» а також попередив про збільшення ризику терактів проти газової інфраструктури України на неконтрольованих територіях Донбасу.

А от Джош Рудольф з американського Фонду Маршалла побачив у домовленості США та Німеччини позитивне повернення до співпраці з союзниками.

«Роль, яку відіграла адміністрація Байдена включала переговори із союзниками, а не запровадження санкцій проти них, - написав він у Twitter. - Це повернення до дипломатії під проводом Америки, що означає говорити «так», коли отримуєш більшість з того, що хочеш».

Він відзначив, що у документі йдеться про можливість обмеження експорту російського газу до Європи. «Ми такого не робили, навіть коли Росія вторглась до України».

Нагадаємо, що в інтерв’ю «Голосу Америки», голова «Нафтогазу» Юрій Вітренко висловлював сумніви, що Німеччина вживатиме дій, які можуть зашкодити європейським споживачам.

Бенджамін Шмітт з Гарвардського університету зауважив Рудольфу, що цього разу переговори велись лише з Німеччиною, «а широке коло опонентів «Північного потоку-2» залишились поза активними переговорами, включаючи з тими, на кого найбільше впливає проект (Україна, Польща, НАТО, Східний фланг та інші), також немає конкретних поступок з боку Берліна чи Москви», - зауважив Шмітт.

Вчора США та Німеччина видали заяву стосовно заходів, яких вживатимуть обидві країни у випадку, якщо Росія буде використовувати енергетику в якості зброї для тиску на Україну. В заяві, щокрема, йдеться про можливість запровадження санкцій проти Росії, сприяння збереженню ролі України в якості транзитної держави, передбачені інвестиції до українського енергосектору.

Міністри закордонних справ України та Польщі розкритикували спільну заяву США та НІмеччини з цього питання, назвавши компенсації невідповідними.

Дивіться також: Північний Потік-2: Що кажуть у Держдепі та Конгресі про нову угоду між США та Німеччиною? Відео

XS
SM
MD
LG