Спеціальні потреби

Новий британський прем'єр-міністр – Кір Стармер, який на власні очі бачив сліди російської війни в Україні


Кір Стармер, лідер Лейбористської партії Великої Британії, біля цивільних автомашин знищених внаслідок російського наступу в місті Ірпінь під Києвом під час його візиту в Україну 16 лютого 2023 р.
Кір Стармер, лідер Лейбористської партії Великої Британії, біля цивільних автомашин знищених внаслідок російського наступу в місті Ірпінь під Києвом під час його візиту в Україну 16 лютого 2023 р.

Лейбористська партія здобула переконливу перемогу на виборах 4 липня і, отримавши понад 400 місць з 650 у британському парламенті, формуватиме новий уряд на чолі з Кіром Стармером.

Новий склад парламенту, де досі майже 14 років переважали представники Консервативної партії, збереться у Лондоні у вівторок 9 липня.

5 липня прем’єр-міністр Ріші Сунак, визнавши поразку, звільняє резиденцію на вулиці Давнінґ стріт 10 для лідера лейбористів.

Україна та Велика Британія були й залишатимуться надійними союзниками. Ми продовжимо захищати і просувати наші спільні цінності...

Того ж дня Кір Стармер після аудієнції з королем Чарльзом Третім негайно починає формувати свій уряд з представників Лейбористської партії, які отримали депутатські мандати.

Лейбористи обіцяли виборцям зосередитися на вирішенні насамперед внутрішніх проблем країни, зокрема працювати над підвищенням рівня добробуту, що зазнав удару через економічні проблеми після пандемії КОВІДу, в умовах Брекзиту і на тлі стрибка цін на енергію та харчові продукти через російську війну проти України.

Кір Стармер проголосив початок змін в країні, але він і чільні представники Лейбористської партії завжди наголошували, що в питаннях оборони й міжнародної безпеки вони дотримуються курсу узгодженого на понадпартійному рівні.

Вдячність України

Президент України Володимир Зеленський зранку 5 липня привітав Кіра Стармера і Лейбористську партію з перемогою та подякував Ріші Сунаку і британському уряду за підтримку.

"Вдячний моєму доброму другу Ріші Сунаку за незмінну підтримку від уряду Великої Британії під його керівництвом. Танки Challenger, ракети Storm Shadow, тренування наших пілотів на F-16 і перша двостороння безпекова угода – це лише деякі з наших спільних досягнень, які Україна ніколи не забуде. Дякую, Ріші!", - написано від імені президента Зеленського в X.

У передвиборчому маніфесті Лейбористська партія згадує російське вторгнення в Україну.

В травні 2024 року лейбористські тіньові міністри закордонних справ і оборони були у Києві, де запевняли українських урядовців у підтримці.

Кір Стармер ще в лютому 2023 року як лідер парламентської опозиції був у Києві і зокрема відвідав звільнені від російських загарбників місця на Київщині та на власні очі бачив руйнування та інші наслідки російського вторгнення.

Він казав українським посадовцям, що Британія буде далі допомагати Україні оборонятися і говорив про потребу притягнути Росію до міжнародної судової відповідальності за руйнування і звірства скоєні російськими військовими на українській території.

Лідер Лейбористської партії Кір Стармер на Київщині 16 лютого 2023 р.
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:45 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG