Спеціальні потреби

Чому Мелоні й Орбан не хочуть другого терміну Урсули фон дер Ляєн в ЄС


Прем’єр-міністрка Італії Джорджа Мелоні і прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан не підтримали призначення Урсули фон дер Ляєн на другий термін на посаді президентка Європейської комісії.
Прем’єр-міністрка Італії Джорджа Мелоні і прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан не підтримали призначення Урсули фон дер Ляєн на другий термін на посаді президентка Європейської комісії.

Глави держав та урядів двадцяти семи країн Європейського Союзу домовилися запропонувати Урсулу фон дер Ляєн на другий п’ятирічний термін на посаді президентки Європейської комісії, головного виконавчого органу ЄС.

Також на нараді 27 червня в Брюсселі підтвердили кандидатуру Каї Каллас, прем'єр-міністрки Естонії, яка має стати представницею ЄС у питаннях зовнішньої політики й безпеки, а колишнього прем'єр-міністра Антоніо Кошту - на посаду президента Європейської ради.

Визначення посадовців виявило розбіжності між деякими лідерами, серед яких найгучніше невдоволення висловлювали прем'єр-міністрка Італії Джорджа Мелоні і прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан.

Мелоні й Орбан сподівалися, що зміцнення позицій крайніх правих партій на виборах Європейського парламенту у червні, збільшить вплив їхніх політичних сил у структурах ЄС.

Мелоні назвала запропоновані кандидатури “помилкою”, бо за її словами, “європейські громадяни на виборах чітко попросили нової й іншої лінії Європейського союзу”.

Орбан був ще різкішим, стверджуючи в поширених заявах, що європейських виборців “ошукали” і звинуватив найбільшу фракцію Європарламенту - Європейську народну партію у створенні “коаліції брехні з лівими та лібералами.”

Але центристські і ліберальні партії в ЄС наполягають, що зберегли більшість у Європарламенті і не захотіли йти на поступки крайнім.

Новий розклад сил в законодавчому органі ЄС буде випробуваний наступного місяця, коли Урсулі фон дер Ляєн треба буде зібрати достатньо голосів для затвердження на таємному голосуванні 720 депутатів у Європейському парламенті.

Трійка

65-річна Урсула фон дер Ляєн, яка походить з Німеччини, 2019 року стала першою жінкою на найвищій виконавчій посаді ЄС.

Серед важливих випробувань для неї була пандемія Ковіду, а потім російське вторгнення в Україну, що стало найбільшою війною у Європі з часів Другої Світової.

Фон дер Ляєн однозначно виступила за якнайбільшу допомогу Україні і підтримала початок процесу українського вступу в ЄС.

47-річна Кая Каллас на посаді прем’єр-міністрки Естонії, однієї з найменших держав ЄС, була серед найтвердіших голосів із закликами про допомогу для України, а також із застереженнями про загрозу агресивного реваншизму Росії.

62-річний Антоніо Кошта, колишній прем’єр-міністр Португалії, сказав, що його головним завданням буде сприяння згуртованості 27 країн Європейського союзу.

Час-Time. Україна підписала безпекові угоди з ЄС, Литвою та Естонією
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:59 0:00

Відео - найголовніше

Лондон не змінив свою позицію щодо Storm Shadow. Деталі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG