Спеціальні потреби

На засіданні Радбезу ООН обговорили Саміт миру


Засідання Радбезу, 22 січняб 2024 року.
Засідання Радбезу, 22 січняб 2024 року.

На засіданні Ради безпеки ООН 18 червня обговорили Саміт миру, що відбувся 15-16 червня у Швейцарії, повідомляється на сайті ООН.

Як заявила представниця Швейцарії, проведена зустріч є «чітким сигналом на користь справедливого і міцного миру в Україні», зазначивши, що вперше мир в Україні обговорювали на найвищому рівні.

Вона нагадала, що учасники сформували спільне бачення в кількох сферах, а саме: безпечне та надійне використання українських АЕС та об’єктів, неприпустимість будь-якої загрози або використання ядерної зброї; вільне, повне та безпечне комерційне судноплавство, а також доступ до морських портів у Чорному та Азовському морях є критично важливими; продовольча безпека, яка не повинна використовуватися як зброя; і повний обмін військовополоненими.

«Разом ми заклали важливу основу. Тепер нам потрібно забезпечити збереження цієї динаміки», – сказала представниця Швейцарії, наголосивши, що «потрібні подальші зусилля для досягнення прогресу на шляху до справедливого та тривалого миру в Україні».

Представник РФ, яка не була учасником Саміту миру в Швейцарії, заявив, що засідання Радбезу ООН було скликано з однією метою – «спробувати відлупцювати дохлого коня псевдомирною та псевдоглобальною конференцією в Бюргенштоку». За його словами, для будь-якого розсудливого спостерігача ця зустріч була приречена на провал із самого початку, оскільки її організатори «думали про все, крім миру» і прагнули поставити РФ ультиматум.

Також представник Китаю, який відмовився брати участь в Саміті миру, наголосив на необхідності поваги суверенітету та територіальної цілісності всіх держав і пріоритетності їхніх законних проблем безпеки. Він нагадав, що його країна та інші зацікавлені сторони висунули кілька ініціатив і пропозицій щодо просування політичного врегулювання.

Представник України заявив, що Російська Федерація не була присутня на мирному саміті, оскільки не бажає сприймати та імплементувати «мову» міжнародного права та Статуту ООН. Він також застеріг, що пропозиції, розроблені іншими країнами, мають бути частиною діалогу з Україною, а не поширюватися через ЗМІ, додавши, що спільне комюніке саміту відкрите для всіх держав-членів і закликав усі миролюбні країни приєднатися до нього.

15-16 червня Швейцарія приймала Глобальний саміт миру, у якому взяла участь понад сотня учасників. Росії й Китаю серед них не було.

Москва, яку не запросили на цю конференцію, відкинула цю зустріч як безперспективну. Китай, який має тісні зв’язки з Росією, заявив, що не поїде на конференцію, оскільки вона не відповідає вимогам Пекіна, зокрема щодо участі Росії.

Як повідомляв раніше Голос Америки, США на Саміті миру представляла віцепрезидентка Камала Гарріс та радник президента з питань нацбезпеки Джейк Салліван.

Камала Гарріс під час Саміту миру оголосила про надання Україні допомоги на суму 1,5 мільярда доларів. Йдеться про допомогу енергетичному сектору країни та її гуманітарній сфері.

Станом на сьогодні спільне комюніке за результатами Саміту миру підписали 78 країн.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Лондон не змінив свою позицію щодо Storm Shadow. Деталі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG