Спеціальні потреби

"Це жодним чином не "крадіжка" - Єллен відповіла на закид Путіна щодо використання російських активів


"Ми ведемо вольову битву з Путіним", - переконана міністерка фінансів США Дженет Єллен
"Ми ведемо вольову битву з Путіним", - переконана міністерка фінансів США Дженет Єллен

У використанні доходів від російських знерухомлених активів для того, щоб надати Україні позику обсягом $50 млрд немає правових заперечень, наполягає міністерка фінансів США Дженет Єллен.

Єллен відкинула звинувачення Путіна в тому, що використання доходів від російських державних активів на користь України буцімто є крадіжкою.

"В жодному сенсі це не є крадіжкою. Російські активи залишаються в цій установі. Їх знерухомлено. Строк російських інвестицій вже сплив. Гроші Росії знаходяться у вигляді готівки, але на них нараховується дохід для установи, на яку Росія не має жодних прав", - пояснила Єллен позицію США у програмі АВС This Week 16 червня.

Майже 200 мільярдів доларів США знерухомлених російських державних активів залишаться замороженими в бельгійській фінансовій установі, і ця установа отримує на них дохід, сказала Єллен. Європейський Союз вже узгодив передачу Україні доходів на знерухомлені російські активи, обсяг яких, за оцінками, може складати близько 3 мільярдів доларів США на рік.

"Тут немає правових суперечностей", - додала вона.

Минулого тижня G7 узгодив план надання Україні позики на 50 мільярдів доларів. Позику буде виплачено за рахунок доходів на російські активи. Путін назвав цей план "крадіжкою" і пригрозив, що це "не залишиться непокараним".

"Ми ведемо вольову битву з Путіним, - сказала Єллен. - Путін, гадаю, думає, що наша коаліція розвалиться, і ми не зможемо надати Україні ресурси необхідні, щоб боротись у цій війні, і щоб економіка працювала. Таким чином ми показуємо, що маємо здатність та волю це робити".

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG