Спеціальні потреби

“Ми не можемо втекти від ціни агресивності Росії”, каже генеральний секретар НАТО


Єнс Столтенберґ: "Мати агресивного сусіда коштує дорого".
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:57 0:00

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ на спільній пресконференції з британським прем’єр-міністром Ріші Сунаком у Варшаві 23 квітня 2024 р.

Західні лідери, оголошуючи про збільшення видатків на свою оборону та на підтримку України, переконують свої суспільства в необхідності витрачання коштів, які сягають багатомільярдних сум.

Надаючи підтримку Україні, ми допомагаємо їй знищувати російські бойові можливості, які потенційно можуть бути загрозою для нас.
Єнс Столтенберґ

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ, який постійно і наполегливо закликає союзників збільшувати фінансування військових витрат, повторив, що допомога Україні у протидії російській агресії є також внеском у безпеку самих країн трансатлантичної спільноти.

“Реальність така, що мати агресивного сусіда коштує дорого, а ми маємо дуже агресивного сусіда. Ми не можемо втекти від цієї ціни”, - заявив Столтенберґ 23 квітня в день коли Конгрес США схвалив виділення на допомогу Україні $61 мільярд.

Того ж дня Британія оголосила, що додає £500 мільйонів ($617 млн) до своєї програми підтримки України, що доведе загальну суму виділену Лондоном для Києва у цьому фінансовому році до £3 мільярдів ($3,7 млрд).

На зауваження журналістів про те, що західним країнам доведеться витрачати на підтримку України сотні мільярдів упродовж ймовірно десятка років, Єнс Столтенберґ відповів, що допомога українцям є також внеском в безпеку західних країн: “Це добре для неї, це добре для нас і це фактично зменшує загальну вартість”.

“Надаючи підтримку Україні, ми допомагаємо їй знищувати російські бойові можливості, які потенційно можуть бути загрозою для нас, – заявив він, – Підтримка України – це не благодійність. Допомога Україні – це інвестиція у нашу власну безпеку".

Британський прем’єр-міністр Ріші Сунак також говорив про це на спільній пресконференції з Єнсом Столтенберґом у Варшаві 23 квітня, де він оголосив, що Велика Британія до 2030 року доведе витрати на оборону до 2,5% ВВП.

“Україна важлива, бо інвестування в Україну є інвестицією в нашу безпеку. Якщо ми не стримаємо Росію в Україні, то додамо їй сміливості йти навіть далі і це додало б сміливості іншим супротивникам у світі. Це зрештою не лише коштувало б нам більше у перспективі, але й підірвало б порядок у світі, який ми вибудовували десятки років”, - сказав прем’єр-міністр.

Ріші Сунак нагадав британцям, що вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року одразу ж негативно позначилося на житті всіх людей.

“Це відбувається не надто далеко. Те що сталося в Україні з Росією означало, що для всіх різко підскочили рахунки за енергію. Вони подвоїлися. Вони зросли б вчетверо, якби не втручання уряду. Те, що відбувається в Червоному морі відбивається на ціні товарів у наших крамницях. Такі речі впливають на нас вдома”, - казав британський прем’єр-міністр.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG