Спеціальні потреби

Франція кличе Китай дати “чіткий сигнал Росії” про суверенітет і територіальну цілісність України


Французький міністр закордонних справ Стефан Сежурне і китайський міністр закордонних справ Ван Ї у Пекіні 1 квітня 2024 р.
Французький міністр закордонних справ Стефан Сежурне і китайський міністр закордонних справ Ван Ї у Пекіні 1 квітня 2024 р.

Міністр закордонних справа Франції Стефан Сежурне під час перебування у Китаї повідомив, що російська війна проти України була однією з тем переговорів з китайським колегою у Пекіні.

Франція налаштована підтримувати тісний діалог з Китаєм, щоб разом знайти шлях до тривкого миру в Україні на основі головних принципів Статуту ООН.
Стефан Сежурне

Цей візит французького урядовця вважають частиною приготувань до очікуваного у травні державного візиту китайського керівника Сі Цзіньпіна до Франції після того, як французький президент Еммануель Макрон відвідав Китай у квітні 2023 року.

Провідною темою переговорів були відносини Франції та Європейського Союзу з Китаєм і те, що в західних країнах називають поверненням до збалансованості в торгово-економічних відносинах.

Згадавши про обговорювані ключові міжнародні питання, Стефан Сежурне на спільній пресконференції з китайським міністром закордонних справ Ваном Ї 1 квітня закликав Китай долучитися до вимог, аби Росія припинила агресію проти України.

“Як я сказав вам, пане міністре, та війна стосується усієї міжнародної спільноти. Ми переконані, що тривкий мир неможливий, якщо українці не будуть причетні до переговорів. Європейці не матимуть безпеки, якщо не буде миру відповідно до міжнародних прав. А якщо ми не сприятимемо перемозі міжнародних законів, то я маю сумніви, що ми зможемо колективно торгувати і зберігати добробут на планеті. Тому для нас це суттєве питання. Ось чому Франція налаштована підтримувати тісний діалог з Китаєм, щоб разом знайти шлях до тривкого миру в Україні на основі головних принципів Статуту ООН”, - заявив французький міністр у Пекіні.

Стефан Сежурне також згадав про постачання балістичних ракет з Північної Кореї до Росії та підозри про таке постачання з Ірану і назвав це великою ескалацією конфлікту, порушенням принципів суверенітету й територіальної цілісності України, а також ще однією загрозою для “стабільності міжнародного порядку”.

“Нам треба послати Росії чіткий сигнал. Ми також очікуємо, що така провідна країна як Китай надішле чіткий сигнал. Ми всі хочемо, щоб прийшов мир, але він можливий лише у разі, якщо Україна буде причетна до обговорень та переговорів, і якщо співвідношення сил буде на користь України. Ось що поставлено на карту, або принаймні це те, що поставлено на карту в стратегії Європи: повернути Україну в положення, коли вона може вести переговори”, - сказав французький міністр.

Французько-китайські зустрічі відбуваються під приводом відзначення 60-річчя встановлення дипломатичних відносин Парижа з Пекіном.

Китай "за мир", але не засуджує "війну"

Китай досі проголошував, що хоче сприяти припиненню російсько-української війни і оприлюднений китайським міністерством закордонних справ у лютому 2023 року документ закликає “поважати суверенітет усіх країн”.

Але китайські керівники досі утримувалися від відвертого засудження вторгнення Росії в Україну і не закликали до виведення російських військ з української території.

Китайські посадовці та провідні китайські засоби масової інформації, повідомляючи про Україну та Росію, уникають таких слів як "вторгнення, війна, агресія".

Китай також засуджує те, що в Пекіні називають “ментальністю Холодної війни” і так само як Росія твердить, що організації на зразок НАТО становлять проблему.

Китайський президент Сі Цзіньпінь у березні 2023 року здійснив державний візит до Москви, де наголошував на дружніх відносинах Китаю з Росією і на відсутності розходжень між Пекіном і Москвою.

Владімір Путін, здобувши п’ятий термін на президентській посаді, припустив, що його перший закордонний візит може бути до Китаю у травні.

Західні країни засудили те, що російські президентські вибори у березні 2024 року відбувалися в умовах репресій затьмарені загибеллю у в’язниці в Росії Алексея Навального одного з найвідоміших опозиційних діячів, багато з яких перебувають за ґратами.

Відео - найголовніше

Луганська філармонія у Львові. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:48 0:00
XS
SM
MD
LG