Спеціальні потреби

В Білому домі не бачать загрози від "Групи Вагнера" для НАТО


Відеокадр Міністерства оборони Білорусі, бойовики "Групи Вагнера" та білоруські військові, 20 липня 2023 року
Відеокадр Міністерства оборони Білорусі, бойовики "Групи Вагнера" та білоруські військові, 20 липня 2023 року

Наразі безпосередньої загрози для НАТО з боку бойовиків "Групи Вагнера" немає, а ті "вагнерівці", які залишились в Україні, ймовірно, не мають значного впливу на бойові дії. Такими оцінками поділився з пресою координатор стратегічних комунікацій Ради з нацбезпеки США Джон Кірбі.

Відповідаючи на питання ЗМІ у вівторок, Кірбі сказав, що, за наявною інформацією певна частина бойовиків "Групи Вагнера" перемістилась до Африки, "намагаючись збільшити нестабільність там", дехто ще в Україні, а частина бойовиків перемістилась до Білорусі.

"Нам невідомо про будь-яку конкретну загрозу, яку "Група Вагнера" становить для Польщі чи інших союзників по НАТО і ми за цим, очевидно, уважно слідкуємо", - наголосив посадовець.

Кірбі підтвердив, що США віддані зобов'язанням в рамках Статті 5 НАТО, яка передбачає, що напад на одного є нападом на всіх і навів слова президента США Джо Байдена про те, що США захищатимуть "кожний дюйм території НАТО".

Як повідомляв Голос Америки, влада Польщі підозрює, що найманці “Групи Вагнера” готують провокації на кордоні з ЄС, зокрема вони можуть перевдягнутися у форму білоруських прикордонників і сприяти мігрантам нелегально потрапити на територію Євросоюзу або самі вдавати із себе мігрантів та перетнути кордон.

“Ситуація стає все більш небезпечною... Швидше за все, вони [вагнерівці] будуть маскуватися під білоруських прикордонників і допомагатимуть нелегальним мігрантам потрапити на територію Польщі, щоб дестабілізувати Польщу”, – заявив прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький на прес-конференції, повідомляє Reuters.

“Це створює додаткові загрози”, – вважає Моравецький.

Олександр Лукашенко 1 серпня заявив, що Польща має бути вдячною Білорусі, за те, що та стримує бойовиків "Групи Вагнера".

Форум

XS
SM
MD
LG