Спеціальні потреби

«Як закінчити війну Росії проти України» радять британці, називаючи 2023 вирішальним


«Путін перейшов межу, з-за якої неможливо повернутися і він повинен піти геть», - вважають автори звіту британського Королівського інституту міжнародних справ.
«Путін перейшов межу, з-за якої неможливо повернутися і він повинен піти геть», - вважають автори звіту британського Королівського інституту міжнародних справ.

Звіт британського Королівського інституту міжнародних справ, відомого також як Чатам Гаус, доводить важливість переконливої перемоги України у боротьбі з російською агресією не лише для українців, але й для стійкої міжнародної безпеки на майбутнє.

Це може бути досягнуто лише з зовнішньою військовою допомогою, особливо від США

Аналітики застерігають міжнародну спільноту від спокуси «пожертвувати Україною, для порятунку від ще більшого конфлікту» і від підштовхування Києва до поспішного й компромісного перемир’я з Росією на основі поступок Москві.

«Догоджання путінської Росії - це глухий кут і для України, і для західних союзників… В більшості можливих варіантів це привело б Росію до того становища, в якому вона була 23 лютого 2022 року - напередодні повномасштабного вторгнення в Україну. Будь-які подібні «розв’язання» лише дозволяли б Росії вчинити новий напад на сусіда, як тільки вона вирішила б, що готова до цього, це також зберегло б готовність Росії до подальшої дестабілізації міжнародного порядку», - підкреслює один з авторів звіту Джеймс Ніксі.

Західні лідери, зокрема президент Франції Еммануель Макрон та канцлер Німеччини Олаф Шольц, твердо виступили проти замороження російської війни в Україні, заявивши, що саме українська перемога має бути основою стійкого справедливого миру.

Але, наприклад, прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, який підтримує зв’язки з Москвою, повторює, що Росія непереможна і називає міжнародну військову допомогу Україні шкідливою, а західні санкції проти Москви марними.

Представниця колективу авторів звіту Орися Луцевич у розмові з Голосом Америки окремо вказала на те, що вона називає ознаками «самообмежування» західних країн, зокрема США у наданні допомоги Україні, що «дозволяє Росії вести війну на виснаження».

Захід самообмежується у надані Україні зброї… Війна на виснаження - це також результат і західної політики...
Орися Луцевич

«Ми бачимо з точки зору стратегії навіть Білого дому досить серйозне стримування, наприклад, в наданні Україні далекобійних снарядів. Ми бачимо на поверхні вже рішення, але що насправді стоїть за цим рішенням? За цим рішенням стоїть власне побоювання дестабілізації Росії, чи, можливо, побоювання застосування Росією ядерної зброї, чи навпаки - віра в те, що можна якось домовитися з чинним російським режимом. З нашого спілкування із західними урядами ми бачимо такі ризики. І зараз на часі, щоб ширша аудиторія й політики зрозуміти, які небезпеки несуть за собою такі політичні рішення», - сказала Орися Луцевич.

Головні завдання

Звіт аналітиків Чатам гаус пропонує міжнародній спільноті зосередитися на досягненні таких першочергових пріоритетів:

«1. Вигнання російських військ з окупованих територій; реінтеграція тих територій з Україною; і, зрештою, ліквідація будь-яких територіальних «сірих зон».

2. Краща оборона цілого євроатлантичного простору від військових і невійськових загроз з боку Росії, включно з захистом економік і торговельних шляхів. Не в останню чергу - це означає гарантування безпеки сусідів Росії незалежно від того, чи вони в НАТО, чи ні.»

Пріоритети на середньострокову і подальшу перспективу:

«1. Домогтися, щоб досвід війни та її наслідків привів до російської закордонної та безпекової політики, щоб вона була менш агресивна й егоїстична. Ідеальним було б становище, в якому Росія б співпрацювала в міжнародній системі, основаній на правилах, а не намагалася зруйнувати систему.

2. Загальнонаціональне російське визнання, що Україна - це суверенна незалежна держава, і що Росія не має права володіти імперією. Це вимагає засадничих змін в політичній і суспільній культурі Росії.

3. Російське визнання, що були скоєні непоправні злочини і згода Москви на те, що Росія повинна виплатити Україні відшкодування.»

Пропозиції і застереження

«Лише повна військова перемога України може дати те, що цілком виправдано вимагають українці. Це може бути досягнуто лише з зовнішньою військовою допомогою, особливо від США», - стверджується в британському звіті з окремим наголосом, що «половинчасті дії розтягнуть конфлікт коштом українських життів, а також стануть великою ціною для довготермінових перспектив безпеки у Європі».

На думку британських аналітиків «Путін перейшов межу, з-за якої неможливо повернутися і він повинен піти геть», бо «Україна і Захід ніколи не почуватимуться у безпеці допоки Путін залишатиметься при владі, і допоки багато росіян вважатимуть, що українським народом і політикою має керувати Москва».

«Цей рік вирішальний для надання Україні потрібної для перемоги підтримки перед тим, як вибори 2024 року в США відволікатимуть увагу й обмежуватимуть дії Заходу, або, у випадку перемоги Дональда Трампа чи його однодумців, віддадуть перемогу в руки Росії», - вважають автори.

Форум

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG