Спеціальні потреби

Франція, Німеччина і Польща радяться про Україну перед самітом НАТО


«Веймарський трикутник» минулого разу окремо збирався у Берліні 8 липня 2022 р.
«Веймарський трикутник» минулого разу окремо збирався у Берліні 8 липня 2022 р.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц і президент Польщі Анджей Дуда 12 червня гостюють у французького президента Еммануеля Макрона у Парижі, де, як очікують на переговорах, тема України буде однією з провідних.

У Вільнюсі на саміті НАТО потрібне чітке запрошення України до членства...
Президент Зеленський

Ці три великі країни ЄС стали найбільшими донорами європейської допомоги Україні і їхня позиція буде вирішальною у процесах набуття Україною членства в Євросоюзі та можливого вступу в НАТО.

Україна стала кандидатом на членство в ЄС 23 червня 2022 року, і Київ закликає вже цього року почати з Брюсселем процес переговорів про вступ, які можуть тривати кілька років.

Також українські керівники 30 вересня 2022 року оголосили подання заявки на вступ в НАТО і сподіваються, що на саміті альянсу у Вільнюсі в липні буде узгоджена позитивна відповідь.

Франція вустами президента Еммануеля Макрона щораз гучніше заявляє про потребу «потужних і конкретних» гарантій безпеки для України, і він сказав нещодавно, що західні союзники повинні узгодити «шлях до членства» України в НАТО.

Польща ще раніше заявила в групі приблизно десяти країн східної Європи, що підтримує якнайшвидше залучення України в альянс.

Німеччина залишається серед держав, де урядовці більше наголошують на тому, що конкретні питання членства України в НАТО підіймати ще рано.

Президент Зеленський каже, що українці розуміють неможливість набуття членства в НАТО під час активно фази війни, але підкреслив, що «влітку у Вільнюсі на саміті НАТО потрібне чітке запрошення України до членства, а також гарантії безпеки на шляху до членства в НАТО».

Еммануель Макрон на початку червня казав, що він «не впевнений» в тому, що до вільнюського саміту країни альянсу зможуть досягти згоди щодо запрошення України в НАТО.

Видання Politico.eu нещодавно подало слова неназваного французького дипломата про те, що країни НАТО повинні узгодити рішення, яке було б чітким сигналом для Росії.

«Якщо ми не знайдемо рішення, яка задовольнить всіх, то є ризик, що ми не узгодимо єдину заяву, а це очевидно було б найбільшим подарунком для Росії», - сказав французький дипломат.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ після зустрічі з державним секретарем США Ентоні Блінкеном 1 червня повторив, що «всі члени Альянсу погоджуються, що двері НАТО відкриті, як це показано з Фінляндією та Швецією».

«Всі члени Альянсу погоджуються, що Україна стане членом Альянсу, і всі члени Альянсу погоджуються, що члени НАТО та Україна вирішуватимуть, коли настане правильний час», - наголосив Єнс Столтенберґ.

Він зауважив, при цьому, що «найнагальнішим завданням зараз є забезпечення перемоги України, бо лише з незалежною, суверенною Україною в Європі взагалі можна буде вирішувати питання членства, а також ми розуміємо, що це буде питання, яке ми повинні так чи інакше вирішити, коли війна закінчиться».

Ентоні Блінкен сказав тоді, що згоден зі словами Єнса Столтенберґа.

Форум

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG