Спеціальні потреби

Фінляндія схвалила пакет військової допомоги Україні на 109 мільйонів євро


Президент України Володимир Зеленський та президент Фінляндії Саулі Ніїністе
Президент України Володимир Зеленський та президент Фінляндії Саулі Ніїністе

Фінляндія надає Україні новий пакет військової допомоги вартістю в 109 мільйонів євро, повідомило міністерство оборони країни 25 травня.

За повідомленням, 16-й пакет оборонної допомоги схвалив президент Саулі Ніїністе. До нього увійдуть зенітне озброєння та боєприпаси.

Інших деталей пакету фінське Міноборони не наводить.

За оцінкою міністра оборони Антті Кайкконена, загальна сума допомоги Україні від Фінляндії сягнула 1,1 мільярда євро.

У березні стало відомо, що Фінляндія у відповідь на запит України про допомогу у задоволенні потреб, пов’язаних з освітою, довкіллям та радіаційною безпекою, надасть Києву 29 мільйонів євро у вигляді гуманітарної допомоги.

Як раніше повідомляв Голос Америки, 3 травня президент Зеленський відвідав Фінляндію, де проходив саміт країн Північної Європи - Швеції, Фінляндії, Норвегії, Данії та Ісландії. Виступаючи на прес-конференції у Гельсінкі, Зеленський сказав, що Києву "дуже потрібні" новітні літаки стандартів НАТО.

Відповідаючи на запитання журналістів щодо західної авіації для України, президент Фінляндії Саулі Ніїністе заявив, що Гельсінкі не можуть передати Києву свої американські винищувачі Hornet, тому що "вони досить старі", і "таких літаків не дуже багато" в інших країнах Європи, тому немає сенсу створювати "сервісні структури" для обслуговування цих літаків в Україні. Ніїністе додав, що зараз країна замінює повітряний флот Hornet на F-35, й до того, як вони отримають нові винищувачі, вони не могли віддати свої старі.

Фінський президент також наголосив, що Hornet на той момент вже були "фактично списані, непридатні". "Але нам подобаються ваші літаки, щоб ви знали, пане президенте", – пожартував Зеленський.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Форум

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG