Спеціальні потреби

Україна вшановує пам'ять жертв депортації кримськотатарського народу


18 травня Україна вшановує пам'ять жертв примусової депортації кримськотатарського народу.
18 травня Україна вшановує пам'ять жертв примусової депортації кримськотатарського народу.

18 травня Україна вшановує пам'ять жертв примусової депортації кримськотатарського народу, на тлі репресій проти кримських татар, які російська окупаційна влада веде в Криму.

"79 років не стерли травму масової радянської депортації понад 230 тисяч кримських татар з Батьківщини ... Російська окупаційна влада лише посилила свої репресії в Криму з початку несправедливої, неспровокованої повномасштабної війни проти України", - заявила посолка США в Україні Бріджит Брінк у відеозверненні 18 травня. "Росія прагне знищити кримськотатарську культуру, спадщину, ідентичність та пам’ять", - додала посадовиця.

"Як і 79 років тому, сьогодні Росія знову незаконно виселяє з Криму тисячі українців, зокрема дітей і кримських татар", - твітує посолка Великої Британії в Україні в дописі з нагоди Дня вшанування пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

Цей день пам'яті геноциду кримських татар та День вишиванки є "нагадуванням, що "світло та темрява існують поряд. Важливо обрати вірний бік і допомогти добру перемогти зло", - твітує прем'єр-міністр Литви Інґріда Шимоніте.

"Усі в Україні зараз впізнають це зло, - заявив президент України Володимир Зеленський про злочини радянського режиму проти кримськотатарського народу. - Через роки, змінивши свої символи, але не змінивши своєї сутності, зло повернулося. Щоб так само знищувати людей. Але цього разу ми його знищимо. Ми повинні це зробити".

Зеленський в цей день запропонував створити меморіал пам'яті жертв депортації кримськотатарського народу, а також підписав указ щодо створення Консультативної ради з питань деокупації та реінтеграції Криму та міста Севастополя.

"Це вже про конкретику повернення Криму в Україну, наших людей додому", - заявив український президент.

Міністерство закордонних справ України закликало міжнародних партнерів, й учасників Міжнародної Кримської платформи, визнати депортацію кримськотатарського народу у 1944 році геноцидом.

"Лише перемога України та звільнення Кримського півострова зможе покласти край системним репресіям проти корінного кримськотатарського народу та відновити повагу до прав людини у світі", - йдеться в заяві МЗС.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив, що вимагатиме притягнення до відповідальності винних у геноциді кримських татар та вимагатиме створити міжнародні механізми, які б унеможливили нову російську агресію.

В інтерв'ю з Голосом Америки Чубаров сказав, що кримські татари, які повернулися з депортації 30 років тому, не вимагали відповідальності винних та відшкодування майна. Але події сьогодення «корегують наші підходи», сказав Чубаров.

«Те, що ми, я маю на увазі всіх – і себе, і кримських татар, і українців, і весь світ, який виявився неспроможний покарати, чи навіть визнати людиноненависницькою комуністичну ідеологію радянського режиму, який привів до мільйонів таких жертв, стало причиною того, що ми отримали нову агресію Росії», – сказав Чубаров у розмові з кореспонденткою Голосу Америки Наталкою Чуріковою.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Форум

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG