Спеціальні потреби

Блискавичне євротурне Зеленського: про зброю, членство в НАТО і умови для миру


Впродовж трьох днів 13-15 травня президент Зеленський відвідав п’ять держав: Італію, Ватикан, Німеччину, Францію, Велику Британію
Впродовж трьох днів 13-15 травня президент Зеленський відвідав п’ять держав: Італію, Ватикан, Німеччину, Францію, Велику Британію

Український президент Володимир Зеленський у понеділок 15 травня прибув до Великої Британії, відвідавши впродовж вихідних Італію, Німеччину, Францію і зустрівшись у Ватикані з Папою Римським.

Сьогодні – Лондон. Велика Британія - лідер у розширенні наших можливостей...

Після початку російського вторгнення 24 лютого 2022 року Зеленський майже не виїздив за кордон, відвідавши лише Сполучені Штати у грудні, і зупинившись під час тієї поїздки у Польщі.

Але за п’ять місяців 2023 року український президент здійснив вже 12 візитів, підкреслюючи, що вважає особисті зустрічі важливими для залучення міжнародної підтримки України.

Першою країною, куди поїхав Зеленський після вторгнення були Сполучені Штати - найбільший постачальний військової допомоги Україні, але більшість наступних поїздок зосереджені у Європі.

Німеччина, оголосивши минулого тижня новий набір військової допомоги Україні на майже три мільярди доларів, утвердилася, як другий найбільший донор зброї для українців.

Велика Британія минулого тижня підтвердила, що вперше надала Україні крилаті ракети, здатні вражати цілі на відстані понад 250 кілометрів.

15 травня Лондон оголосив новий набір збройної допомоги Україні: «Сьогодні прем’єр-міністр підтвердить подальше надання Сполученим Королівством сотень ракет протиповітряної оборони та інших безпілотних літальних систем, включаючи сотні нових ударних безпілотних літальних апаратів з дальністю дії понад 200 км. Усі вони будуть доставлені впродовж найближчих місяців...»

Французький президент Еммануель Макрон у неділю оголосив: «Упродовж найближчих тижнів ми навчимо та оснастимо кілька українських батальйонів десятками одиниць бронетехніки та легких танків».

Очільниця італійського уряду Джорджа Мелоні заявила у Римі, що Італія вірить у перемогу України і пообіцяла «повну підтримку» українцям включно з подальшим постачанням зброї.

НАТО - гарантії

Окрім закликів щодо збройної допомоги Володимир Зеленський під час останніх візитів помітно наголошував також на переконуваннях західних партнерів у тому, щоб вони підтримали просування України до вступу в НАТО.

У липні в столиці Литви Вільнюсі відбуватиметься зустріч керівників держав НАТО, і Україна демонструє активні дипломатичні зусилля, щоб заручитися підтримкою українських прагнень вступу в альянс.

В той час як Москва не подає ознак готовності відмовитися від своїх агресивних намірів щодо України, Київ наголошує, що членство в НАТО є найбільш дієвим способом гарантувати українську безпеку і зберігати мир у Європі.

Володимир Зеленський також переконує західних партнерів у тому, що основою для припинення російської війни в Україні і для встановлення справедливого миру має бути виведення всіх російських військ з української території.

Закордонні візити Зеленського з 24.02.2022

США - 21 грудня 2022
Польща - 22 грудня 2022
Британія - 8 лютого 2023
Франція - 8-9 лютого 2023
Бельгія - 9 лютого 2023
Польща - 9 лютого 2023
Польща - 5 квітня 2023
Фінляндія - 3 травня 2023
Нідерланди - 3-4 травня 2023
Італія - 13 травня 2023
Ватикан - 13 травня 2023
Німеччина - 14 травня 2023
Франція - 14-15 травня
Британія - 15 травня

Форум

XS
SM
MD
LG