Спеціальні потреби

Успіх України на полі бою - найкращий шлях до стійкого миру, вважає Держсекретар США


Архівне фото: Держсекретар США Ентоні Блінкен
Архівне фото: Держсекретар США Ентоні Блінкен

Успіх України на полі бою може стати найшвидшим шляхом до перемовин щодо стійкого та справедливого миру, вважає держсекретар США Ентоні Блінкен. Про це він заявив в інтерв'ю Fox News, опублікованому у вівторок.

Відповідаючи на питання журналіста видання Бена Голла стосовно того, що попри активну міжнародну підтримку, на полі бою в Україні, як видається, ситуація зайшла в глухий кут, Блінкен зазначив, що плани Росії вже зазнали поразки і закликав слідкувати за розвитком майбутнього українського контрнаступу.

"Росія вже зазнала поразки в тому плані, що їхні початкові наміри стерти Україну з мапи, підкорити її Росії, знищити її як незалежну державу. Це провалилось і не матиме успіху", - заявив Блінкен.

"Нам відомо, що українці планують контрнаступ у наступні тижні. Давайте подивимось, що буде, - додав посадовець. - Зрештою, їхній успіх на полі бою - найкращий і, можливо, найшвидший шлях до перемовин, які принесуть справедливий та стійкий мир".

Блінкен також прокоментував можливу роль Китаю у досягненні миру. Лідер Китаю Сі Цзіньпін нещодавно провів телефонну розмову з українським президентом Володимиром Зеленським.

Головний американський дипломат заявив, що США відкриті до відповідальних зусиль із просування миру від будь-якої країни, але зазначив, що будь-яка мирна угода має базуватись на захисти територіальної цілісності, незалежности та суверенітету України.

У лютому Китай оприлюднив свою мирну пропозицію, яка закликає до припинення вогню, переговорів і припинення санкцій проти Росії. Документ не містить багато деталей, втім повторює звинувачення Росії в тому, що у вторгненні винні західні країни.

Форум

XS
SM
MD
LG