Спеціальні потреби

Південна Корея каже про можливість постачання зброї Україні


Юн Сок Йоль, президент Південної Кореї, розмовляв з агенцією Reuters перед візитом до США наступного тижня, де допомога Україні напевне буде однією з провідних тем переговорів.
Юн Сок Йоль, президент Південної Кореї, розмовляв з агенцією Reuters перед візитом до США наступного тижня, де допомога Україні напевне буде однією з провідних тем переговорів.

Президент Південної Кореї Юн Сок Йоль вперше припустив, що його країна може безпосередньо постачати зброю Україні на додаток до гуманітарної та економічної підтримки українців в умовах російського вторгнення.

Готуючись до візиту до США, південнокорейський керівник розмовляв з агенцією Reuters, і зокрема сказав, що в Сеулі міжнародну допомогу Україні порівнюють з тим, як інші країни допомагали Південній Кореї під час війни на Корейському півострові 1950-53 років.

Нам може бути важко наполягати лише на гуманітарній чи фінансовій підтримці.
Юн Сок Йоль


Під час тієї війни Південна Корея з допомогою очолюваного США військового контингенту ООН захищалася від північного комуністичного режиму, який мав підтримку СРСР і Китаю.

Корейська війна забрала життя принаймні 2,5 мільйона людей і зокрема понад 36 тисяч військовослужбовців США.

Юн Сок Йоль наступного тижня буде у Вашингтоні відзначати 70-річчя союзницьких відносин Південної Кореї зі Сполученими Штатами.

Провідною темою переговорів буде ситуація на Корейському півострові з огляду на напруженість з Північною Кореєю - Корейською Народно-демократичною Республікою (КНДР), яка заявляє, що має атомну зброю.

Питання участі Сеула в міжнародній підтримці України також буде важливим, оскільки Південна Корея, окрім значних економічних можливостей, володіє потужним військово-промисловим комплексом і зокрема є провідним виробником артилерійських боєприпасів.

«Нам може бути важко наполягати лише на гуманітарній чи фінансовій підтримці», - сказав президент Юн Сок Йоль агенції Reuters, зауваживши, що у випадку України йдеться про «країну, яка зазнала нелегального вторгнення».

Він заявив, що Південна Корея може перейти до постачання Україні зброї у випадку «нападів на цивільних, масових убивств та серозних порушень законів війни».

Південна Корея продає зброю зокрема боєприпаси до США, а також до Польщі, які своєю чергою надають військову допомогу Україні, але досі не визнавала прямих постачань українській армії.

Досі Сеул підтримував дружні відносини з Москвою, але вони ускладнилися на тлі зближення Росії з КНДР і з Китаєм внаслідок російського вторгнення в Україну 2022 року.

Північна Корея заперечує підозри, що вона постачає Росії зброю, але вона фактично підтримала російську війну в Україні і в ООН делегація КНДР з невеликою групою інших країн голосує на боці Росії.

Форум

XS
SM
MD
LG