Спеціальні потреби

Україна просить європейських сусідів не перешкоджати експорту українського продовольства


В Румунії також цього місяця відбулися протести селян, які потерпають від падіння цін на їхню продукцію. Бухарест, Румунія. 7 квітня 2023 р.
В Румунії також цього місяця відбулися протести селян, які потерпають від падіння цін на їхню продукцію. Бухарест, Румунія. 7 квітня 2023 р.

Український уряд веде термінові переговори з сусідніми країнами - членами Європейського Союзу, щоб забезпечити можливості експорту українського продовольства після того, як Польща й Угорщина оголосили заборони.

Також в Болгарії, Словаччині і в Румунії лунають заяви про проблеми внаслідок того, що називають напливом української сільськогосподарської продукції, особливо зерна.

Ті країни разом з Молдовою є ключовими у європейській системі транспортних коридорів «Лінії солідарності», що була оголошена Європейською комісією для сприяння експорту українського збіжжя в умовах російської блокади морського експорту з України.

Єврокомісія каже, що «Лінії солідарності» за рік дозволили перевезти 29 мільйонів тонн українського продовольства, забезпечивши українським виробникам та підприємствам надходження 25 мільярдів євро.

Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський повідомив, що минулими вихідними розмовляв з угорським та польським колегами, а впродовж тижня буде також спілкуватися з урядовцями Румунії та Словаччини.

Він сказав, що намагається насамперед гарантувати збереження транзиту української аграрної продукції, а також скасування інших обмежень на імпорт.

Європейська комісія, виконавчий орган ЄС, заявила, що Польща, Угорщина та інші європейські країни не повинні йти на односторонні обмеження торгівлі з Україною, оскільки це регулюється угодами на рівні Європейського Союзу.

Україна має угоду про вільну торгівлю з Європейським Союзом, а в червні 2022 року отримала статус кандидата на членство в організації.

Вторгнувшись в Україну, Росія 2022 року захопила всі українські порти на Азовському морі і блокувала порти на Чорному морі, через які Україна раніше відправляла на світові ринки 90% свого продовольства.

Зараз обмежений експорт українського збіжжя Чорним гарантує домовленість досягнути за посередництва ООН і Туреччини, але українці скаржаться на затримки та інші перешкоди з російського боку.

Сільськогосподарська політика

Польський уряд оголосив заборону на імпорт українського продовольства після того, як в Польщі відбулися протести місцевих аграріїв невдоволених падінням цін на польське збіжжя та іншу продукцію.

Європейська преса пише, що українське продовольство напевне впливає на ринки в східноєвропейських країнах, осідаючи там через затримки в дорозі до традиційних покупців українського збіжжя в країнах Африки та Азії.

Важливою обставиною називають те, що Польща, а також Словаччина готуються до виборів і політики переймаються тим, щоб гарантувати собі підтримку виборців задіяних у сільському господарстві.

Польська партія «Право і Справедливість» виграла минулі вибори 2019 року значною мірою завдяки голосам селян.

Форум

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG