Спеціальні потреби

Найгірший прогноз росту для світу з 90-х озвучив МВФ


Архівне фото: Директорка-розпорядниця фонду Крісталіна Георгієва
Архівне фото: Директорка-розпорядниця фонду Крісталіна Георгієва

Світова економіка зростатиме менш ніж на 3% щороку у наступні п'ять років. Такі прогнози озвучив Міжнародний валютний фонд. Це найгірші очікування зростання за останні два десятки років.

Директорка-розпорядниця фонду Крісталіна Георгієва заявила, що завдяки антикризовій політиці із зменшення впливу не економіку війни Росії в Україні а також пандемії COVID-19, вдалось запобігти гіршим результатам.

В своєму звіті цього тижня МВФ також попередив про негативний вплив геополітичних розбіжностей на світову економіку. Світова економіка розбивається на геополітичні блоки, в яких - демократичні країни на чолі зі США - з одного боку, а автократії - на чолі з Китаєм - з іншого. "Це може призвести до конкуренції технологічних систем та зменшення торгівлі", - йдеться у звіті. У Фонді закликали уникати поділу світу на окремі торговельні блоки.

Все ж в уряді США захищають такий підхід до торгівлі. Лібералізація торгівлі і зниження мита більше не працює в висококонкурентному 21-му столітті, заявила Торговельний представник США Кетрін Тай, звертаючись до студентів American University в середу. Вона заявила, що "агресивна скасування тарифів" призвело до залежності США від поставок критично важливих матеріалів від Китаю. Вона закликала пов'язувати рішення щодо торгівлі з політикою розвитку промисловості та створення робочих місць всередині країни а також "зміцнювати наше партнерство з економіками, які мають подібні думки, щоб створювати більш справедливе та стійке майбутнє для наших народів".

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Форум

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG