Спеціальні потреби

ЄС протистоятиме зловживанням РФ під час її головування в Радбезі ООН- Боррель


Високий представник ЄС із зовнішньої політики та політики безпеки Жозеп Боррель 
Високий представник ЄС із зовнішньої політики та політики безпеки Жозеп Боррель 

Високий представник ЄС із зовнішньої політики та політики безпеки Жозеп Боррель заявив, що Європейський Союз протистоятиме зловживанням РФ під час її головування в Раді безпеки ООН.

«Сьогоднішній перехід до Росії головування в Раді Безпеки якраз пасує квітневому Дню дурня. Не зважаючи на те, що Росія є постійним членом Ради Безпеки, вона постійно порушує саму суть правової системи ООН. ЄС протистоятиме будь-яким зловживанням з боку Росії під час її головування», - написав головний дипломат ЄС у Twitter.

1 квітня Росія розпочала місячне головувати у Раді Безпеки – так само як очолювала Раду у лютому 2022, коли розпочала війну в Україні.

«Абсурдом і аномалією» назвали російське головування у Радбезі представники України, а також низка країн ООН висловили обурення. Постпред України при ООН Сергій Кислиця назвав «безпрецедентною за всю історію ООН ганьбою» факт головування Росії в Радбезі ООН.

«На жаль, Росія є постійним членом Ради Безпеки і не існує міжнародно-правового шляху, щоб змінити цю реальність», – прокоментували ситуацію у постійному представництві США при ООН, повідомляв Голос Америки.

У постійному представництві США при ООН лише повідомили - сподіваються, що Росія буде поводитися професійно, щоб Радбез міг продовжувати свою роботу щодо забезпечення миру у світі.

Форум

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG