Спеціальні потреби

Китайський очільник МЗС каже, що Китай хоче миру Україні, але замовчує російське вторгнення


Міністр закордонних справ Китаю Цінь Ґан до 2022 року був послом у США.
Міністр закордонних справ Китаю Цінь Ґан до 2022 року був послом у США.

Новий міністр закордонних справ Китаю Цінь Ґан скористався першим на посаді офіційним виступом, щоб виправдати тісні відносини Пекіна з Москвою попри російську війну в Україні, а також застерігав про загрозу «конфлікту» зі США.

Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram.

Цінь Ґан говорив про війну в Україні, дотримуючись формулювань, які вже понад рік лунають з Пекіна, замовчуючи, що йдеться про російське вторгнення на українську територію.

Міністр не критикував Росію за агресію, а натомість докоряв іншим країнам, які допомагають українцям оборонятися, і натякав на «невидиму руку» в кризі.

На пресконференції він повторив загальні заклики до миру і стверджував, що Китай дотримується нейтральності і не постачає зброю ні Росії, ні Україні.

Але при цьому міністр вважав за потрібне риторично запитати: «Чому США вимагають, щоб Китай не постачав зброю Росії, продаючи зброю Тайваню?»

За словами китайського урядовця Пекін вважає свої відносини з Москвою важливими для, як було сказано, «багатополяризації світу», «демократизації міжнародних відносин», та для «глобального стратегічного балансу і стабільності».

Пекін стримано відреагував нещодавно на слова українського президента Зеленського про готовність до переговорів з Китаєм.

56-річний Цінь Ґан, один з наймолодших очільників міністерства закордонних справ у Пекіні, донедавна був послом Китаю у США, і його називають одним з вірних помічників китайського керівника Сі Цзіньпіна.

Скарги на США

Відносини між США і Китаєм останнім часом напружені зокрема через Тайвань, суперечки щодо торгівлі та через війну в Україні, а нещодавно загострилися після того, як США збили біля свого узбережжя повітряну кулю, назвавши її китайським шпигунством.

Цінь Ґан заявив, що у Вашингтоні буцімто мають «спотворені погляди» на Пекін і звинуватив США у намаганнях утискати й обмежувати Китай.

Він застеріг: «Якщо США не натиснуть на гальма, а продовжуватимуть швидко рухатися хибним шляхом, то жодні бар'єри не зможуть запобігти аварії і точно буде конфлікт, і протистояння».

Агентство Reuters зауважує, що під час пресконференції Цінь Ґан наполягав на ефективності того, що він назвав «вовчою войовничою дипломатією» - застосування жорсткої риторики і методів, до яких китайські дипломати вдаються з 2020 року.

«Коли шакали і вовки закривають нам шлях і голодні вовки нападають на нас, тоді китайські дипломати повинні танцювати з вовками і захищати наш дім і країну», - сказав міністр.

Дивіться також:

Форум

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG