Спеціальні потреби

Генеральний прокурор США в Києві говорив про відповідальність за воєнні злочини


Генеральний прокурор США Меррік Гарланд та генеральний прокурор України Андрій Костін взяли участь в конференції "Об'єднані задля справедливості" в Києві.
Генеральний прокурор США Меррік Гарланд та генеральний прокурор України Андрій Костін взяли участь в конференції "Об'єднані задля справедливості" в Києві.

Генеральний прокурор США Меррік Гарланд відвідав Київ в п'ятницю із неоголошеним візитом. Разом з українським президентом Володимиром Зеленським він взяв участь в конференції "Об'єднані задля справедливості".

"Трохи більше 12 місяців тому, загарбницькі російські сили почали коїти звірства в масштабах більших, ніж у будь-якому конфлікті з Другої світової війни, - сказав Гарланд на відкритті конференції, повідомляє Мін'юст США. - Сьогодні ми в Україні, щоб чітко заявити одним голосом: винуватцям не зійдуть з рук їхні злочини".

Участь високих посадовців США та України в конференції "підкреслює відданість США притягненню до відповідальності осіб, які вчинили звірства та воєнні злочини", - твітує посолка США в Україні Бріджет Брінк.

Вона наголосила: "Перемога у війні — це більше, ніж просто перемога на полі бою — це також перемога в боротьбі за справедливість для всіх".

Нещодавнє дослідження виявило щонайменше 20 камер тортур у звільненій Херсонській області. Мережа була "спланована та безпосередньо фінансована Російською Федерацією" для "упокорення, перевиховання або вбивства українських громадських лідерів та пересічних "інакомислячих" громадян", йдеться в дослідженні.

Раніше цього тижня з неоголошеним візитом до України прибула міністр фінансів США Дженет Єллен. Вона засвідчила економічну підтримку України з боку США.

Форум

XS
SM
MD
LG