Спеціальні потреби

Зустріч міністрів G20 завершилась без спільної заяви, через позицію Китаю щодо війни РФ в Україні


Засідання міністрів фінансів та очільників центробанків країн "Групи 20"  відбулось в Бангалорі, Індія
Засідання міністрів фінансів та очільників центробанків країн "Групи 20"  відбулось в Бангалорі, Індія

Засідання міністрів фінансів та очільників центробанків країн "Групи 20" завершилось без спільної заяви, через розбіжності учасників щодо війни Росії в Україні. Китай, за заявами, заблокував резолюцію з осудом війни.

Індія, яка головує на зібранні, спочатку виступала проти того, щоб включати визначення "війна" до заяви, однак Німеччина та Франція наполягали, що заява має визначити, що події в Україні є війною, пише АР.

Міністр фінансів Франції Бруно ле Мер, зокрема, заявив, що Франція "виступить проти будь-якої декларації, яка стане кроком назад від заяви лідерів на Балі щодо питання війни в Україні". Декларація, видана в листопаді, після саміту G20 на Балі містила "осуд війни в Україні".

Зрештою, Індія видала заяву, в якій підбила підсумки засідання і зауважила, що "більшість учасників рішуче засудили війну в Україні і наголосили, що вона спричинила надзвичайні людські страждання та зробила світову економіку ще більш вразливою".

Хоча більшість країн засудили війну Росії в Україні, Китай відмовився підтримати таке формулювання, заявив міністр фінансів Німеччини Крістіан Лінднер.

Лінднер висловив жаль через позицію Китаю. "Для мене більш важливо, що всі інші зайняли чітку позицію щодо міжнародного права, багатосторонності та завершення війни", - наводить Reuters слова Лінднера.

У своєму виступі на засіданні G20 міністерка фінансів США Дженет Єллен закликала до збільшення фінансової підтримки України, щоб допомогти їй боротися проти повномасштабного російського вторгнення.

Вона висловила сподівання, що МВФ швидко домовиться про фінансування нової кредитної програми для України. обсяг такої програми, кажуть в уряді України, може скласти 15 млрд дол.

«Ми дуже хочемо, щоб МВФ домовився про угоду про кредитування України», – сказала Єллен.

Вона додала, що санкції, запроваджені проти російської економіки, ізолюють її і знижують її продуктивність.

В статті використано матеріали Reuters, АР, Радіо Свобода

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Форум

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG