Спеціальні потреби

Росія атакувала українські лікарні понад 800 разів - ВООЗ


Наслідки атаки Росії на відділення інтенсивної терапії у дитячій лікарні у Херсоні, 1 січня 2023. REUTERS/Oleksandr Ratushniak
Наслідки атаки Росії на відділення інтенсивної терапії у дитячій лікарні у Херсоні, 1 січня 2023. REUTERS/Oleksandr Ratushniak

Росія здійснила принаймні 802 удари по медичних закладах в Україні за майже рік повномасштабної війни, повідомляє ВООЗ. Як заявив генеральний директор ВООЗ Тедрос Гебреєсус, внаслідок російських атак по лікарнях загинули принаймні 101 медик і пацієнт.

"Наслідки для системи охорони здоров'я у цій війні були нищівні", - сказав посадовець.

Він підкреслив, що російська війна загострила потребу в підтримці психічного здоров'я, реабілітації, лікуванні таких захворювань, як рак, ВІЛ і туберкульоз, а також у вакцинації проти кору, поліомієліту, пневмонії та Covid-19. За його словами, відсутність належної медичної підтримки для пацієнтів із цими хворобами та превентивних заходів в Україні через російську війну становлять небезпеку нині й у майбутньому.

"ВООЗ активно працює із партнерами в Україні й надала допомогу 8,4 мільйона людей у галузі охорони здоров'я. ВООЗ доправила майже 300 тисяч тонн медичної допомоги, що рятує життя, включаючи машини невідкладної допомоги, генератори, ліки для хронічних хвороб і матеріали для надання невідкладної допомоги від початку конфлікту", - повідомив директор організації.

Він додав: "Конфлікт впливає на систему охорони здоров'я не лише в Україні, а й в усьому світі, адже мільйони людей страждають від зростання цін на харчі, особливо у країнах із низьким рівнем доходів".

У спільному звіті організацій EyeWitness to Atrocities, Insecurity Insight,
Медійної ініціативи за права людини, Лікарів за права людини та
Українського центру охорони здоров'я йдеться, що загарбницька війна Росії завдала системі охорони здоров'я України "приголомшливих втрат": від атак на медзаклади до крадіжок і знищення критично важливої інфраструктури, нападів і жорстокого поводження з українськими медичними працівниками.

"Справжній масштаб того, як [війна] впливає на доступ до медичної допомоги – і на права громадян України на здоров’я – не буде достеменно відомий роками", пишуть експерти у звіті. "Виходячи з наведених доказів, є підстави вважати, що атаки на систему охорони здоров’я України становлять воєнні злочини та включають поведінку, яка також потенційно може становити злочини проти людяності".

В документі йдеться про необхідність розслідувати порушення міжнародного права з боку Кремля. Дослідники наголошують: Росія повинна відшкодувати завдані нею збитки, зокрема "українській державі, окремим українцям", а також родинам вбитих чи поранених представників інших національностей внаслідок російської війни.

Форум

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG