Спеціальні потреби

"Швидкість врятує життя" - Столтенберг заявив, що НАТО збільшить допомогу Україні


Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг провів брифінгу для преси в понеділок, 13 лютого
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг провів брифінгу для преси в понеділок, 13 лютого

"Ми збільшимо і зробимо більш стійкою" допомогу Україні, заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг під час брифінгу для преси в понеділок. Він наголосив на необхідності пришвидшити надання Україні боєприпасів, палива та запчастин, на тлі нових можливих наступів Росії.

"Майже через рік після вторгнення, президент Путін не готується до миру. Він розпочинає нові наступи", - заявив Столтенберг.

Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram.

"Швидкість врятує життя, - додав він. - Якщо Путін переможе в Україні, сигнал для нього та інших авторитарних режимів буде, що сила отримує винагороду. Це зробить світ більш небезпечним, а нас більш вразливими".

Посадовець наголосив на важливості організації логістики: "Ключові речі, як боєприпаси, паливо та запчастини мають прибути до України до того, як Росія перебере ініціативу та полі бою".

Брифінг було присвячено засіданню міністрів країн-членів НАТО, що відбудеться в Брюсселі 15 лютого. Перед цим, 14 лютого, в Брюсселі відбудеться засідання Міжнародної контактної групи з оборони України, де також візьме участь міністр оборони Україні Олексій Резніков.

Серед питань, які планують обговорити міністри оборони країн-членів Альянсу - захист НАТО, підтримка України, промислові потужності ВПК та посилення інфраструктури з захисту моря та космосу.

Посадовець відзначив зменшення запасів зброї у країн НАТО, через війну Росії в Україні і закликав пришвидшити виробництво.

"Теперішня швидкість того, як Україна витрачає боєприпаси в багато разів перевищує наш поточний рівень виробництва", - сказав він і додав, що час на очікування боєприпасів великого калібру зріс з 12 до 28 місяців, а замовлення розміщені сьогодні, будуть виконані лише через два з половиною роки.

Столтенберг підтвердив плани НАТО збільшити цілі запасів боєприпасів в країнах Альянсу.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Форум

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG