Спеціальні потреби

Держдеп закликав американців негайно полишити Росію


Архівне фото: Будівля Посольства США в Росії
Архівне фото: Будівля Посольства США в Росії

Державний департамент США закликав американців, які перебувають в Росії негайно виїхати з країни, через ризик незаконного затримання. Відповідне звернення видане 12 лютого, розміщене на веб-сторінці Посольства США в Росії.

Також Посольство поновило заклик до американців не їхати до Росії, через "непередбачувані наслідки неспровокованого повномасштабного вторгнення до України російських військових сил, загрозу залякувань та виокремлення громадян США для затримання російськими силами безпеки, нерівномірне застосування місцевого законодавства, обмеження польотів до та з Росії, а також обмежену здатність Посольства допомогти громадянам США в Росії і загрозу тероризму".

Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram.

Держдеп також попереджає, що в мобілізації громадян для вторгнення до України, Росія може відмовитись визнавати подвійне громадянство зі США і відмовити особам з подвійним громадянством у доступі до консульських послуг.

Серед інших складнощів перебування в Росії відомство називає обмеження свободи волевиявлення, обмежену можливість використовувати платіжні картки США, обмеження комерційних авіаперельотів, а також зменшення рейтингу безпеки перельотів в Росії, через невиконання міжнародних стандартів безпеки перельотів ІКАО, тощо.

Наразі в ув'язненні в Росії перебуває американець Пол Вілан, колишній консультант з морської піхоти та корпоративної безпеки. Сам Вілан і уряд США заперечують звинувачення у шпигунстві, які висунула проти нього Росія. Офіційні особи у Білому домі та Державному департаменті кажуть, що вони співпрацюють з Росією, щоб забезпечити його свободу.

Раніше цього року Росія звільнила ветерана американських ВМС Тейлора Дадлі, якого майже рік утримували в Калінінграді, російському анклаві між Литвою і Польщею. Наприкінці 2022 року Росія звільнила Брітні Ґрайнер. Одну з найкращих баскетболісток Америки обміняли на російського торговця зброєю Віктора Бута, який вже понад 10 років перебував за ґратами у США за звинуваченням у тероризмі.

Форум

XS
SM
MD
LG