Спеціальні потреби

Директор МАГАТЕ обговорив із керівником "Росатому" ситуацію на ЗАЕС


Директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі  - архівне фото
Директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі  - архівне фото

Директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі вкотре обговорив ситуацію довкола захопленої російськими силами ЗАЕС із директором "Росатому" Олексієм Ліхачовим.

"Я перебуваю в Москві, щоб продовжити детальну технічну роботу зі встановлення охоронної зони ядерної безпеки навколо української Запорізької АЕС. [...] Подальша робота продовжиться завтра", - написав у Twitter Гроссі.

У "Росатомі" повідомили, що Ліхачов розповів Гроссі про "кроки" Росії щодо нібито гарантування "ядерної та фізичної ядерної безпеки" ЗАЕС та, як кажуть у Кремлі, "заходи, спрямовані на забезпечення комфортних соціально-побутових умов життя працівників ЗАЕС і представників їхніх сімей".

Минулого тижня президент України Володимир Зеленський під час виступу на саміті "Україна-ЄС" нагадав, що "російські ядерні терористи захопили 6 ядерних енергоблоків ЗАЕС", працівників і керівництво станції: "Вони не відпускають цих спеціалістів, вони примушують їх змінювати громадянство".

Зеленський підкреслив, що у Росатомі "навіть не приховують цього, цієї окупації, тероризму і рабства", та наголосив на необхідності санкцій проти російської корпорації та її керівництва.

CNN нагадує, що раніше Гроссі запевнив Україну, що МАГАТЕ ніколи не визнає Росію власником Запорізької АЕС, і пообіцяв постійну присутність міжнародних експертів організації на всіх атомних станціях України.

Як повідомляв Голос Америки, директор МАГАТЕ закликає Росію та Україну домовитися про зону безпеки навколо найбільшої в Європі атомної електростанції, територія якої піддається регулярним обстрілам, в яких Україна та Росія звинувачують одна одну.

Хоча всі шість реакторів станції вимкнено, активну зону реактора та використане ядерне паливо все одно потрібно охолоджувати протягом тривалого часу. Мета - запобігти перегріву та небезпечним аварійним процесам, подібним до тих, які сталися в 2011 році на станції Фукусіма в Японії.

У статті використано матеріали Reuters

Форум

XS
SM
MD
LG