Спеціальні потреби

Британія ввела нові санкції проти військових компаній Росії і "кремлівської еліти"


Прем'єр-міністр Ріші Сунак і президент України Володимир Зеленський у Лондоні, 8 лютого 2023. REUTERS/Henry Nicholls
Прем'єр-міністр Ріші Сунак і президент України Володимир Зеленський у Лондоні, 8 лютого 2023. REUTERS/Henry Nicholls

Велика Британія запровадила новий раунд санкцій проти "російських військових і кремлівської еліти", включаючи шість організацій, які постачають військове обладнання, зокрема безпілотники, для повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Під санкції також потрапили вісім осіб і одна організація, пов'язана з фінансовими мережами, які допомагають кремлівським елітам "зберігати багатство та владу", йдеться в заяві британського уряду, виданій після прибуття президента України Володимира Зеленського до Британії.

"Україна показала Путіну, що вона не зламається під його тиранічним вторгненням. Він відповів безладними ударами по цивільних районах і критичній національній інфраструктурі по всій країні, - заявив міністр закордонних справ Джеймс Клеверлі. - Ми не можемо дозволити йому досягти успіху. Ми повинні збільшити нашу підтримку".

До нового санкційного переліку зокрема потрапили: уповноважений президента Росії з прав підприємництва Борис Тітов, колишній заступник голови найбільшого приватного нафтопереробного заводу в Росії Микола Єгоров, власник прокремлівського видання Regum Сергій Руднов, власник російської компанії з обслуговування та ремонту авіаційної техніки "Аеростарт" Віктор Мячин, виробник російських безпілотників CST, військові компанії "Оборонлогістика", "Універсалмаш" і "Липецьк", Topaz, а також ІТ-компанія Moscoms.

Британія за минулий рік ввела санкції проти понад 1300 російських фізичних та юридичних осіб. Голос Америки уже повідомляв, що з нагоди візиту президента Зеленського до Лондона британський уряд оголосив новий набір допомоги включно з планом навчання українських пілотів на "новітніх літаках-винищувачах, що відповідають стандартам НАТО", а також нову програму навчання українських морських піхотинців.

Як нині заявив канцлер Німеччини Олаф Шольц перед спеціальним самітом ЄС, Брюссель також знову посилить санкції проти Росії ближче до річниці початку її вторгнення в Україну як сигнал президенту Росії Володимиру Путіну. "Путін не досягне своїх цілей - ані на полі бою, ані через продиктований мир", - сказав Шольц у Бундестазі і додав, що ЄС підтримуватиме Україну стільки, скільки буде потрібно.

Зеленський вперше офіційно перебуває в західній Європі за рік з часу вторгнення Росії 24 лютого 2022 року. Раніше були повідомлення, що Володимир Зеленський ймовірно братиме участь у саміті ЄС у Брюсселі 9-10 лютого.

У статті використано матеріали Reuters.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Форум

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG