Спеціальні потреби

США не бачать ознак зловживання бюджетною чи оборонною допомогою США в Україні


Координатор стратегічної комунікації Ради з нацбезпеки США Джон Кірбі
Координатор стратегічної комунікації Ради з нацбезпеки США Джон Кірбі

США поділяють занепокоєння президента України Володимира Зеленського щодо звинувачень в корупції, які останнім часом звучали на адресу українських посадовців, але не бачать жодних ознак зловживання бюджетною чи оборонною допомогою Україні. Про це заявив координатор стратегічної комунікації Ради з нацбезпеки США Джон Кірбі під час брифінгу в Білому домі в середу.

У відповідь на питання про те, чи впевнені США, що бюджетна допомога використовується в Україні відповідно, Кірбі заявив, що США мають високу довіру до процесу розподілу бюджетної допомоги, яка надходить від США Україні через Світовий банк, і не бачать ознак того, що розподіл такої допомоги страждає від корупції, як і безпекової допомоги та оборонних систем.

"Як відомо, наша бюджетна допомога надходить через Світовий банк і ми впевнені в процесі, - сказав Кірбі. - Очевидно, ми поділяємо занепокоєння президента Зеленського через звинувачення в корупції і, очевидно, що він ставиться до них серйозно".

Посадовець додав: "Ми певні в процесі і не бачили ознак, що бюджетна допомога страждає від будь-якої корупції в Україні. І я скажу, що ми так само вважаємо і щодо безпекової допомоги, як і зброї та систем і ми, очевидно, тісно співпрацюємо з українцями щодо підзвітності і не бачимо жодних ознак того, щоб будь-що з переданого нами опинилось не в тих руках, або використовувалось невідповідно".

Як повідомляв Голос Америки, 24 січня, декілька високопосадовців в Україні, включно із заступником міністра оборони та кількома керівникам регіонів України, були звільнені на тлі повідомлень у ЗМІ про завищені ціни за продукти, призначені для українських військових.

Форум

Відео - найголовніше

Мистецтво про непереможну силу жінки. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:27 0:00
XS
SM
MD
LG