Спеціальні потреби

Акції виробника танків Leopard злетіли до рекордної позначки, на тлі новин про надання танків України


FILE PHOTO: FILE PHOTO: Germany delivers its first Leopard tanks to Slovakia, in Bratislava
FILE PHOTO: FILE PHOTO: Germany delivers its first Leopard tanks to Slovakia, in Bratislava

У вівторок виконавчий директор провідної оборонної компанії Німеччини в галузі оборони Rheinmetall (RHMG.DE) покращив середньостроковий прогноз продажів групи, на тлі очікувань надходжень від збільшення витрат на оборону через війну в Україні.

Довгоочікуване рішення Німеччини відправити в Україну важкі танки Leopard, які Rheinmetall виробляє спільно з Krauss-Maffei Wegmann, підштовхнуло акції майже 134-річної компанії до рекордного рівня.

Завдяки цьому вартість виробника танків, боєприпасів та іншої військової техніки оцінюється приблизно в 10 мільярдів євро (11 мільярдів доларів США), що в два з половиною рази більше, ніж минулого року, і може зробити його “блакитною фішкою” німецького індексу DAX.

Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram.

Для 59-річного Паппергера, який очолював компанію останнє десятиліття, вторгнення Росії в Україну не тільки покращило бізнес-перспективи групи, але й призвело до зміни сприйняття в країні, яка традиційно критикувала роль Німеччини у військових конфліктах.

«Раніше нас ображали і нам іноді погрожували. Сьогодні нам говорять і пишуть: «Слава Богу, що ви є», — сказав німецькому журналу Паппергер, затятий мисливець, який зберігає мініатюрні моделі танків у своєму офісі.

Частиною проголошеної канцлером Олафом Шольцем «Zeitenwende» — переходу до більш рішучої зовнішньої політики після десятиліть виснаження військових — крок, зроблений у середу, слідує за зростаючим тиском щодо відправлення до Києва кращої бойової техніки.

«Я думаю про те, що може зробити зброя. Але я також думаю про те, що може статися, коли у вас немає зброї. Ви можете побачити це прямо зараз в Україні», — сказав Паппергер, інженер за освітою, який приєднався до Rheinmetall у 1990 році.

Заснована в 1889 році для постачання боєприпасів для тодішньої Німецької імперії, компанія Rheinmetall продовжувала залишатися ключовим постачальником зброї для німецьких військових під час Першої та Другої світових воєн, під час яких компанію тимчасово націоналізували.

'ВКЛЮЧЕНО В ЦІНУ'

Сьогодні компанія, яка також є ключовим постачальником для автомобільної галузі, налічує понад 25 000 співробітників у всьому світі, і, окрім бойового танка Leopard, також виробляє бойові машини піхоти Puma та Marder, а також кілька типів боєприпасів.

Прямі поставки Rheinmetall в Україну наразі включали системи протиповітряної оборони, які використовуються для боротьби з безпілотниками, боєприпаси, військові вантажівки, а також польовий госпіталь.

Група заявила, що може поставити в Україну загалом 139 танків Leopard - 51 моделі 2 і 88 старішої моделі 1. Rheinmetall заявив, що 29 танків Leopard 2A4 вже можуть бути поставлені до квітня або травня.

Аналітики Stifel Equity Research оцінюють, що поставки Leopard можуть принести Rheinmetall від 300 до 350 мільйонів євро продажів цього та наступного року.

Хоча це була б незначна частка від загального обсягу продажів (у 2023 році, згідно з оцінками Refinitiv, становитиме 7,6 мільярда євро), як єдиного кваліфікованого постачальника боєприпасів Leopard 2, група може побачити значне зростання прибутків, сказав Штіфель.

За оцінками брокерської компанії, продажі боєприпасів можуть підвищити основний прибуток Rheinmetall на 32 мільйони євро щомісяця, потенційно подвоївши місячний прибуток групи, виходячи з даних, наданих за перші дев’ять місяців 2022 року.

Однак аналітики UBS попередили, що, хоча акції Rheinmetall переважно враховуються в майбутніх оборонних замовленнях, вони ще не матеріалізувалися.

Паппергер також цього тижня закликав Берлін швидко перетворювати військовий бюджет 100 мільярдів євро, який Scholz оголосив минулого року, на замовлення, заявивши, що промисловість готова до виконання, але потребує визначеності планування.

"Вся промисловість Німеччини готова", - сказав він на галузевому заході.

Форум

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть NASAMS і Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG