Спеціальні потреби

Байден, Воллес говорять про складнощі Росії, на тлі повідомлень про відступ військ РФ поблизу Херсона


Фото: українські військові проводять постріли з установки "Піон" в Херсонській області, 9 листопада 2022 року. REUTERS/Viacheslav Ratynskyi
Фото: українські військові проводять постріли з установки "Піон" в Херсонській області, 9 листопада 2022 року. REUTERS/Viacheslav Ratynskyi

Наказ Росії відвести війська з західного берега Дніпра в районі Херсона, єдиного обласного центру, захопленого Росією з початку повномасштабного вторгнення, свідчить про "справжні проблеми" Москви, заявив президент США Джо Байден в середу.

Американський президент у спілкуванні з пресою вказав на те, що час відведення військ співпав з проведенням виборів до Конгресу США, що "свідчить про той факт, що у них справжні проблеми з російськими військовими".

"Цікаво те, що вони чекали до кінця виборів, щоб прийняти це рішення, а ми вже певний час знали, що так розвиватимуться події, і це свідчить про той факт, що у них справжні проблеми з російськими військовими", - сказав Байден.

Росія "повільно програє" у війні в Україні, сказав міністр оборони Великої Британії Бен Воллес в середу на тлі повідомлень про виведення російських військ в регіоні. ремарка прозвучала під час спільного візиту Воллеса та генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга на британську базу, де відбуваються тренування українських військових. Міноборони Британії також оголосило в середу про те, що доставку Україні 1000 додаткових ракет "земля-повітря" буде завершено незабаром.

За оцінками американського Інституту вивчення війни (ISW), сухопутна операція навколо Херсона, ймовірно, досягла успіху. В звіті ISW йдеться, що "координована кампанія перехоплення, щоб змусити російські сили відійти через Дніпро, без необхідності масштабного наступу Українських сил, ймовірно, досягла успіху". Аналітики назвали українську кампанію в Херсонській області, в рамках якої ЗСУ завдавали ударів по районам концентрації військ та обладнання РФ, "цілеспрямованою" та "добре виконаною".

В середу росіяни заявили про відведення військ навколо Херсона. В Україні закликали "обережно" сприймати такі повідомлення.

В статті використано інформацію Reuters.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG