Спеціальні потреби

«Кримський міст не стане повністю до ладу принаймні до вересня 2023 р.», вважають британці


Російські ремонтники на Кримському мосту 20 жовтня 2022 р.
Російські ремонтники на Кримському мосту 20 жовтня 2022 р.

Згідно з оприлюдненими оцінками британського міністерства оборони ремонт пошкодженого вибухом мосту, що поєднує Росію з окупованим українським Кримським півостровом, триватиме можливо до осені 2023 року.

...Все це разом заважає російському уряду малювати картину військових успіхів.

19-кілометровий міст став важливим шляхом для російських військових перевезень і зокрема для забезпечення вторгнення Росії на півдні і сході України.

Міст зазнав пошкодження від великого вибуху 8 жовтня, внаслідок якого обвалилися кілька секцій автомобільної нитки і була вражена залізнична нитка, на якій горіли цистерни з пальним.

У Москві заявили, що це був наслідок дій українців, а тим часом Київ, хоч офіційно не визнав причетності до вибуху, знову нагадав, що міст був споруджений незаконно в умовах російської окупації півострова.

Тепер згідно з повідомленням британського міністерства оборони у Твіттері, «одна нитка мосту відкрита, але залізничне перевезення обмежене».

Пошкоджена частина Кримського мосту. 17 жовтня 2022 р.
Пошкоджена частина Кримського мосту. 17 жовтня 2022 р.

«Російські намагання відремонтувати Кримський міст тривають, але він навряд чи буде повністю використовуватися принаймні до вересня 2023 року», - стверджують британці, вказуючи, що «ремонтні роботи дуже залежатимуть від погодних умов упродовж зими».

В британському повідомленні підкреслено, що окрім практичних проблем для росіян зокрема з перевезеннями мостом важкої військової техніки, «пошкодження мосту, нещодавня атака на Чорноморський флот у Севастополі і можливий відступ з Херсона, все це разом заважає російському уряду малювати картину військових успіхів».

Москва оприлюднила окремі звинувачення на адресу Лондона, закинувши Великій Британії пряму причетність до дій українців проти російського флоту у Чорному морі.

Британська зимова допомога

Велика Британія, яка стала другою після США державою - найбільшим надавачем військової підтримки Україні, 9 листопада оголосила про чергову партію допомоги.

Британський прем’єр-міністр Ріші Сунак 9 листопада повідомив, що в Україну надішлють додаткових 12 000 спальних наборів і 150 наметів з обігрівом «щоб допомогти українським солдатам воювати взимку».

«До середини грудня Британія готується забезпечити понад 25 000 наборів одягу для холодної погоди», - додають британці.

В урядовому повідомленні також йдеться, що спеціальним зимовим одягом були забезпечені і 7 000 українських військових, які проходили навчання на базах у Великій Британії в межах операції Інтерфлекс.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG