Спеціальні потреби

Сі Цзіньпіня утретє обрано на посаду генсека Комуністичної партії Китаю


 Генеральний секретар КПК Сі Цзіньпін
 Генеральний секретар КПК Сі Цзіньпін

У неділю Сі Цзіньпін був утретє обраний на посаду генерального секретаря КПК і поповнив своїми ставлениками новий склад постійного комітету політбюро, повідомляє агентство Reuters.

Внісши поправки до конституції, що закріплюють авторитет та ідеї Сі як її «ядро», Сі має тепер повну свободу дій у розробці та проведенні свого політичного курсу. Сі скоротив склад Політбюро з 25 до 24 осіб.

У складі політбюро КПК вперше за 20 років немає жодної жінки. Жодна жінка ніколи не входила до постійного комітету партії.

З переобранням на посаду посаду генерального секретаря КПК Цзінпіна привітали президент РФ Путін, лідер Північної Кореї Кім Чен Ін та низка лідерів країн-союзників Китаю.

Вітання від Сполучених Штатів поки не надійшли.

Сі замінив на посаді генерального секретаря КПК Ху Цзіньтао у 2012 році. Після приходу до влади Сі наступника не з'явилося – жоден із нових членів Постійного комітету не є достатньо молодим, щоб обійняти посаду у 2027 році і після цього опрацювати два терміни.

На з'їзді Сі говорив про безпеку в дедалі більш небезпечному світі та про наступність політичного курсу, незважаючи на «модернізацію в китайському стилі».

Цьогорічний з'їзд КПК проходив на тлі різкого уповільнення економічного зростання та погіршення відносин із Заходом.

Китай публічно не засудив широкомасштабного вторгнення Росії в Україну та продовжує торговельні стосунки з РФ.

Разом з тим, раніше Державний департамент США заявляв, що не бачить жодних ознак того, що Китай готується допомагати Росії у її війні в Україні.

Президентські вибори в Китаї відбудуться у квітні наступного року.

В матеоіалі використані джерела Рейтер.

Відео - найголовніше

Мистецтво про непереможну силу жінки. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:27 0:00
XS
SM
MD
LG