Спеціальні потреби

Італія має «захищати» Україну, каже Мелоні, але її партнери - апологети Путіна


Партнери правої італійської коаліції: Маттео Сальвіні (попереду, починаючи з ліва), лідер партії Ліга, Сильвіо Берлусконі, лідер партії Вперед Італіє і лідерка крайньої правої партії Брати Італії Джорджія Мелоні
Партнери правої італійської коаліції: Маттео Сальвіні (попереду, починаючи з ліва), лідер партії Ліга, Сильвіо Берлусконі, лідер партії Вперед Італіє і лідерка крайньої правої партії Брати Італії Джорджія Мелоні

Опитування в Італії перед парламентськими виборами у неділю 25 вересня дали підстави для припущень, що перемогу може здобути коаліція правих сил на чолі з партією Брати Італії (Fratelli d'Italia), і в тому разі її лідерка Джорджія Мелоні мала б шанс стати першою жінкою на посаді прем’єр-міністра в тій країні.

Італійські правила виборів забороняють опитування впродовж двох тижнів перед днем голосування, тому опитування не показують можливі найостанніші зміни у настроях виборців.

Ми хочемо міцної Італії... починаючи з захисту українського народу від російської агресії...
Джорджія Мелоні

Союзниками Джорджії Мелоні у виборчій кампанії стали Маттео Сальвіні, лідер партії Ліга (Lega per Salvini Premier) і колишній урядовець, а також колишній прем’єр-міністр Сильвіо Берлусконі з його партією Вперед Італіє (Forza Italia).

На виборах 2018 року партія Брати Італії здобула ледве 4%, але оприлюднене 9 вересня дослідження показувало, що під гаслами критики влади за зростання вартості життя партія могла сподіватися на 25% голосів.

Партія Ліга в тому опитуванні мала 13%, а Вперед Італіє - 7%.

Права коаліція обіцяє домогтися зниження цін на енергію, хоче зменшити деякі податки, збільшити допомогу сім'ям з дітьми і боротися з незаконною імміграцією.

Представники цієї коаліції критично налаштовані щодо Європейського Союзу, заявляючи, що хочуть обмеження влади Брюсселя і пріоритету повноважень національних урядів.

«Ми хочемо міцної Італії, шанованої у світі, впевненої у собі Європи, високо піднятих голів у Європі і на Заході; вартої довіри, вірної, серйозної, починаючи з захисту українського народу від російської агресії, що буде для нас пріоритетом разом з можливістю твердіше вимагати розподілу тягаря санкцій», - проголосила Джорджія Мелоні 22 вересня.

Але в той час як Мелоні називає себе твердою прихильницею НАТО і гучно підтримує політику ЄС щодо тиску на Росію, Берлусконі і, раніше, Сальвіні виявляли симпатії до російського президента Путіна.

«Ми можемо отримати більш націоналістичний та протекціоністський уряд, який можливо продовжуватиме міжнародний курс уряду Драґі, тобто буде твердо підтримувати Україну і виступати проти китайських інвестицій», - сказав агентству Reuters професор історії Римського університету Лоренцо Кастеллані.

Інші коментатори зауважують, що політика майбутнього італійського уряду також залежатиме від того, представники яких сил опиняться на ключових міністерських посадах.

Шанувальники Путіна

85-річний Сильвіо Берлусконі нещодавно знову показав готовність виправдовувати російську агресію проти України, а тому можливих представників його партії в уряді вважають потенційними голосами, наприклад, проти санкцій щодо Росії.

Сильвіо Берлусконі у вересні 2015 року зустрівся з президентом Путіним в окупованому Росією Криму.
Сильвіо Берлусконі у вересні 2015 року зустрівся з президентом Путіним в окупованому Росією Криму.

«Путіна підштовхнув російський народ, його партія, його міністри, щоб він влаштував цю спеціальну операцію», - сказав Берлусконі у четвер.

Берлусконі заявив, що він «не зрозумів, чому російські війська розійшлися по Україні», замість того, щоб штурмувати Київ для повалення українського уряду, як того хотів Путін.

Ще раніше Берлусконі, близький приятель Путіна, виправдовував захоплення Росією українського Криму і відвідував півострів разом з Путіним у вересні 2015 року.

Маттео Сальвіні також відомий критикою ЄС і проявами прихильності до Путіна, хоча основою його політичного курсу є обіцянки обмежити імміграцію.

Під час виборчої кампанії Сальвіні казав, що підтримує європейські санкції проти Росії, але скаржився, що вони впали тягарем і на італійців.

Мер Перемишля 8 березня 2022 р. демонстрував Маттео Сальвіні футболку з зображенням Путіна, в якій італійський політик колись фотографувався у Москві.
Мер Перемишля 8 березня 2022 р. демонстрував Маттео Сальвіні футболку з зображенням Путіна, в якій італійський політик колись фотографувався у Москві.


«Нумо далі карати агресора, але захищаймо наші підприємства і наших працівників», - сказав Сальвіні на конференції 4 вересня.

Після початку російського вторгнення в Україну Сальвіні приїздив до Польщі, де мер Перемишля Войцех Бакун дорікав італійському політикові за приятелювання з Путіним.

Раніше Сальвіні називав Путіна «видатним державним діячем».

Наприкінці травня Маттео Сальвіні казав, що планував знову поїхати до Москви у межах «намагань зупинити війну», але поїздка не відбулася.

Дивіться також:

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG