Спеціальні потреби

Кулеба: Спеціальний трибунал щодо Росії - найкращий спосіб боротися з її безкарністю  


Держсекретар США Ентоні Блінкен під час виступу в ООН висловив підтримку розслідуванню воєнних злочинів в Україні.
Держсекретар США Ентоні Блінкен під час виступу в ООН висловив підтримку розслідуванню воєнних злочинів в Україні.

Україна на Генасамблеї ООН закликала країни світу сприяти розслідуванню воєнних злочинів росіян на українській території і створити спеціальний трибунал, який судитиме Росію за за злочини агресії. Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

“Найкращий спосіб боротися з безкарністю за ці злочини, які вже були виявлени, зокрема на нещодавно деокупованому Харківському регіоні, зробити все, щоб міжнародний кримінальний суд мав усі можливості розслідувати тих, хто вчинили злочини проти людяності, воєнні злочини, злочини геноциду. І також створити Спеціальний Трибунал, який судитиме Росію за злочини агресії. На жаль, через правові причини, Міжнародний кримінальний суд не може це робити. Але злочин агресії не повинен бути безкарним”, - сказав глава українського МЗС.

Кулеба закликав світ збільшити обсяг збройної допомоги для України, щоб не допустити продовження російських звірств в Україні.

“Найкращий спосіб не допустити більше російських звірств в Україні, це надати Україні все необхідне озброєння, яке дозволить нам звільнити наші території і зберегти життя людей від вбивств, тортур, зґвалтувань, та інших злочинів, які російська армія вчиняє проти них на українській території”, - сказав глава зовнішньополітичного відомства України.

Держсекретар США Ентоні Блінкен під час виступу в ООН висловив підтримку розслідуванню воєнних злочинів в Україні.

«Ми підтримуємо низку національних та міжнародних заходів, спрямованих на те, щоб зібрати та дослідити велику кількість доказів воєнних злочинів в Україні. Ми маємо притягнути злочинців до відповідальності за ці злочини. Це також одна з причин, чому майже 40 країн зібралися, щоб допомогти народу України захистити себе, право, передбачене Статутом ООН. Чим більше невдач зазнаЮть росіяни на полі бою, тим більше болю вони завдаЮть українським мирним мешканцям. Їхні атаки на дамби, мости, теплові електростанції, шпиталі та іншу мирну інфраструктуру зростають, що є грубим порушенням міжнародного гуманітарного законодавства”, - зазначив Держсекретар Блінкен.

Він запевнив, що США продовжуватимуть підтримувати Україну. “Одна людина вирішила почати цю війну, одна людина може її закінчити. Тому що, якщо Росія припинитиь воювати, закінчиться війна. Якщо Україна перестане воювати, перестане існувати Україна. Саме тому ми будемо продовжувати підтримувати Україну в час, коли вона себе захищає”, - сказав Ентоні Блінкен.

Коментуючи оголошення мобілізації в Росії, глава Держдепартаменту США сказав, що Путін обрав шлях на ескалацію.

“Замість того, щоб змінити курс, президент путін подвоїв зусилля, вирішив не закінчити війну, а розширити її, не вивести війська, а призвати додатково 300 тисяч додаткових військ, не послабити напругу, а посилити її ескалацію, погрожуючи ядерною зброєю. Не працювати у напрямку дипломатичного вирішення, а зробити таке вирішення неможливим, намагаючись анексувати ще більше українських територій через фіктивні референдуми”, - зазначив Ентоні Блінкен.

Як повідомляв «Голос Америки», у Нью-Йорку 22 весесня відбулось засідання Ради Безпреки ООН, присвячене підтримці миру та безпеки в Україні. Засідання проходило на рівні міністрів закордонних справ країн Радбезу ООН.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG