Спеціальні потреби

Президент Латвії: «Заборона в’їзду для росіян – це механізм тиску на Росію»


президент Латвії Егілс Левітс, архівне фото, Ріга
президент Латвії Егілс Левітс, архівне фото, Ріга

Заборона в’їзду для громадян Росії в країни Балтії та Польщу – це не тільки питання безпеки цих країн, але й один з видів антиросійських санкцій, заявив в ексклюзивному коментарі Радіо Свобода на конференції Ялтинської європейської стратегії (YES) в Києві сказав президент Латвії Егілс Левітс.

«Також морально не можна виправдовувати, що в той самий час, коли російська армія вбиває мирне населення в Україні, росіяни знаходяться в наших країнах», – пояснив президент Латвії.

Він нагадав: до ініціативи не пропускати громадян РФ через свої кордони, навіть при наявності чинної шенгенської візи, вже приєдналися Литва, Естонія і Польща. Незабаром відповідного рішення чекають також від Фінляндії.

Егілс Левітс не вважає таку заборону порушенням прав громадян РФ. А тим, хто заявляє про боротьбу з путінським режимом, пропонує отримувати статус біженця, а не їхати в європейські країни туристами.

«Росіяни, які дійсно зазнають репресій з боку державної влади, можуть подати заяву на притулок як біженці. У нас є закони про це, і, звичайно, як і всі громадяни інших країн, вони можуть претендувати на притулок», – наголосив Левітс.

12 вересня набере чинності скасування спрощеного візового режиму для в’їзду в ЄС громадянам Росії. З 19 вересня в’їзд для росіян закривають країни Балтії та Польща. Заборона стосується осіб, які подорожують з туристичними візами, і не поширюється на охочих відвідати країну для зустрічі з родичами та «з інших гуманітарних причин».

На тлі масштабного вторгнення РФ в Україну країни, які межують з Росією, зажадали від Європейської комісії вжити заходів для обмеження в’їзд російських туристів. Однак на зустрічі міністрів країн ЄС у Празі 1 вересня угоди досягти не вдалося, натомість Євросоюз домовився скасувати угоду про спрощений візовий режим з Росією. Це ускладнить видачу віз росіянам. Також візи подорожчають удвічі.

На практично повній забороні в’їзду росіян до ЄС наполягає Україна. Послідовна санкційна політика щодо Росії та візові обмеження для громадян цієї держави мають змусити країну відчути ціну війни, вважає президент Володимир Зеленський.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG