Спеціальні потреби

США можуть дозволити передачу літаків МіГ Україні – Гербст


John Herbst, Direcдиректор Євразійського центру Atlantic Council Джон Гербст
John Herbst, Direcдиректор Євразійського центру Atlantic Council Джон Гербст

Невдовзі Сполучені Штати можуть ухвалити позитивне рішення щодо передачі бойових літаків радянського зразка МіГ-29 Україні. Про це в ексклюзивному інтерв’ю Радіо Свобода під час конференції Ялтинської європейської стратегії (YES) в Києві заявив директор Євразійського центру Atlantic Council, експосол США в Україні Джон Гербст.

За словами дипломата, він з групою американських експертів наголошував на необхідності включення цих винищувачів в пакет військової допомоги для України ще з березня.

Гербст каже: раніше політика американської влади була «боязкою», тому жодних поставок авіації не було. Тепер ситуація може змінитися.

«Я думаю, що невдовзі може може бути позитивне рішення по МіГам, я чую про це. Тож я вважаю, що це хороший крок. Але раніше адміністрація знову була надто боязкою, щоб відправити МіГи, оскільки вважала, що це спровокує Росію», – зазначив Гербст.

Раніше США відмовили в передачі МіГів, однак дипломат нагадує: США вже змінювали позицію щодо озброєння, яке вона раніше не збиралася відправляти в Україну. Саме така ситуація цього разу склалася з радянськими літаками, впевнений Гербст.

«Це модель, яку ми бачили знову і знову: вони кажуть «ні», тому що бояться, а потім кажуть «так». Добре, що вони нарешті сказали «так». Але погано, що їм знадобилися місяці, щоб це сказати», – додав він.

Крім того, через деякий час можна очікувати, що США вирішить передати Україні американські винищувачі, вважає Джон Гербст. Однак таке рішення не буде швидким і може зайняти близько пів року.

«Я думаю, що врешті-решт ми побачимо, що Америка постачатиме свої власні вдосконалені літаки, такі як F-15 та F-16, але їм, ймовірно, знадобиться шість або вісім місяців, щоб ухвалити це рішення», – каже Гербст

Після російського вторгнення 24 лютого Україна, яка не є членом НАТО, звернулася до західних союзників із проханням надати їй бойові літаки на тлі повітряної переваги Росії у повномасштабній війні.

Серед обговорюваних варіантів, зокрема – передача Україні радянських МіГ-29, якими можуть керувати українські пілоти, в обмін на передачу країнам-власникам американських літаків-винищувачів F-16 чи інших сучасних літаків. Країнами-членами НАТО із наявністю на балансі МіГ-29 раніше називали Польщу, Словаччину та Болгарію.

XS
SM
MD
LG